Понад 1,9 мільйона людей виключили зі списку громадян Індії у північно-східному штаті Ассам. Оновлені переліки оприлюднили у суботу, 31 серпня, після багаторічних перевірок нелегальної міграції до штату із сусіднього Бангладеш, де більшість населення — мусульмани.

Як повідомляє Reuters, місцеве населення Ассаму, який є одним із найбідніших штатів в Індії, звинувачує приїжджих у Бангладеші у крадіжці їхніх робочих місць та землі. 

Чиновники перевірили документи близько 33 мільйонів людей, які мешкають у штаті. З них імена 31,1 млн внесли до Національного реєстру громадян (NRC). Щоби підтвердити індійське громадянство, мешканці Ассами мали надати докази проживання в Індії тривалий час до 24 березня 1971 року, коли сотні тисяч людей тікали до неї з Бангладеш після його відділення від Пакистану. 

Інші 1,9 млн мешканців Ассами можуть бути оголошені особами без громадянства. Тепер виключені з переліку мають 120 днів, аби звернутися у регіональні судові органи, зазначив координатор державного реєстру Патрік Хаджела. «Будь-яка людина, яка не задоволена результатами і має претензії, може подати апеляцію у суди для іноземців», — заявив він.

Національний реєстр громадян було створено у 1951 році: його оновили вперше. Уряд прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, зокрема очолювана ним правляча націоналістична партія «Бхаратія Джаната», підтримує проєкт реєстру, розгорнутий в Ассамі. Також він обіцяє застосувати такий план по всій країні. Критики розцінюють такі дії індійської влади як спробу депортувати мільйонну мусульманську спільноту, більшість членів якої виїхали до Індії з Бангладеш. 

Нагадаємо, 5 серпня індійський уряд оголосив про скасування 370-ї статті індійської конституції. яка гарантувала особливий статус підконтрольної Індії частині спірного регіону Джамму і Кашмір, направивши туди тисячі військових і на деякий час зупинивши телефонний та інтернет-зв'язок у регіоні.

Поділитись: