Скасування депутатської недоторканності підтримують майже 90% українців, але водночас 4 з 10 опитаних вважають, що це зробило парламентарів більш залежними від президента Володимира Зеленського.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Так, 89,2% респондентів підтримали скасування депутатського імунітету, 84,7% підтримують скасування суддівської недоторканності, 77% — скасування недоторканності президента.

Водночас 39,7% опитаних погодились з тим, що скасування депутатської недоторканності збільшить залежність депутатів від президента і зробить їх менш вільними у відстоюванні інтересів своїх виборців в Раді. 

Опитування проводилося з 16 до 19 вересня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,6%.

Нагадаємо, 11 вересня Зеленський підписав закон про скасування депутатської недоторканності.

3 вересня депутати Верховної Ради проголосували за зняття депутатської недоторканності.

Поділитись: