Майже кожен четвертий український чоловік зазнавав насильства на вулиці — Amnesty International

Майже кожен четвертий український чоловік повідомив, що зазнавав фізичного насильства на вулиці в дорослому віці. А близько 6% чоловіків кажуть, що були жертвами домашнього насильства.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Amnesty International у квітні-травні 2021 року.

Дещо більше від різних форм насильства опитані чоловіки потерпали в дитинстві і юності. Вуличних побоїв зазнавала третина респондентів (31%), булінгу чи побиття у школі — кожен четвертий (25%). Про випадки ляпасів або побиття ременем до 16 років удома розповіли 65% опитаних.

Чоловіки вбачають найбільшу загрозу фізичного насильства саме з боку інших чоловіків (78%), переважно від незнайомих на вулиці, представників кримінальних груп та силових структур.

Водночас 9% вважають найбільшими потенційними агресорками жінок, вказуючи переважно на знайомих і представниць кримінальних груп. Ті, хто пережили фізичне насильство після 16 років, уточнили, що найчастіше його вчиняли дорослі чоловіки (52%) і підлітки (32%).

Результати опитування підтвердили, що більшість українських чоловіків схильні замовчувати випадки насильства: приблизно 80% респондентів не зверталися за допомогою. Одна з причин — у тому, що чоловіки не завжди розпізнають різні ситуації як насильство.

Про що свідчать результати?

Як зазначила директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук, результати соцопитування підтвердили гіпотезу про те, що українські чоловіки на всіх етапах свого життя зазнають різних форм насильства, найчастіше з боку інших чоловіків, але переважно замовчують ці випадки.

За її словами, зараз надзвичайно важливо ініціювати системні зміни на рівні держави й залучити до них чоловіків, щоб зруйнувати табу і навчити постраждалих не мовчати.

Більше про опитування

Опитування «Місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків» проводила дослідницька агенція Info Sapiens на замовлення Amnesty International в Україні. Анкетування відбувалося у період з 14 квітня до 8 травня 2021 року, воно охопило 2016 респондентів чоловічої статі віком від 18 років.

Опитана вибірка відповідає розподілу дорослого чоловічого населення України (за винятком окупованих територій Донецької та Луганської областей та Криму) за віком, макрорегіонами та розміром населеного пункту.

Водночас у дослідженні не вказана похибка. В Info Sapiens нам пояснили, що у їхньому випадку поєднанні методів телефонного та онлайн-анкетування розрахунок похибки є не релевантним.