Протести у Франції проти анонсованої президентом Еммануелем Макроном пенсійної реформи тривають другий день. Через масові страйки не працює громадський транспорт, школи й лікарні.

За даними інформаційного агентства AFP, на вулиці в п’ятницю, 6 грудня, вийшов майже мільйон людей. Натомість The Guardian говорить про «понад 800 тисяч», а BBC — про «щонайменше 800 тисяч» демонстрантів.

Серед протестувальників були працівники залізниці, авіадиспетчери й учителі. Десятки залізничних та авіарейсів, а також поїздів метро вимушено скасували, а багато шкіл, як і першого дня, залишилися зачиненими або працювали лише в першу зміну. Також не працювали чотири з восьми нафтопереробних заводів у Франції, що підвищило ризик перебоїв у постачанні нафти.

Станом на ранок у Парижі довжина заторів сягала 350 кілометрів, передає кореспондент The Guardian.

Окрім того, другий день поспіль не працюють головні атракції французької столиці: Версальський палац і Лувр. Ейфелева вежа відкрилася на другий день протестів, але туристам важко до неї потрапити через натовпи демонстрантів, повідомляє інформаційне агентство Associated Press.

Більшість протестів у п’ятницю, 6 грудня, пройшли мирно, втім поліція в Парижі застосувала сльозогінний газ проти групи протестувальників у чорному, які трощили вікна й жбурляли каміння. Кількадесят людей правоохоронці арештували, а троє журналістів, зокрема й один із Туреччини, зазнали поранень.

Прем’єр-міністр Франції Едуард Філіп заявив, що загальнонаціональні протести в країні не похитнуть його рішучого наміру реформувати пенсійну систему країни.

«Громадяни знають, що нинішня природа 42 відмінних пенсійних систем не може тривати. А ще вони знають, що нам доведеться довше працювати», — цитує прем’єра інформаційне агентство Reuters.

Наступний масовий страйк заплановано на вівторок, 10 грудня.

Нагадаємо, що протестувальники виступають проти пенсійної реформи, яку ініціював президент Еммануель Макрон. Хоча її деталі уряд оприлюднить лише наступного тижня, уже відомо, що вона передбачає перехід до єдиної пенсійної системи на всій території Франції і передбачатиме підвищення пенсійного віку.

Нині в країні діє 42 різних пенсійних системи для приватного й державного секторів з відмінними виплатами й віком виходу на пенсію. Профспілки стверджують: запровадження єдиної універсальної системи означає, що частина пенсіонерів — як нинішніх, так і майбутніх — втратить принаймні деякі зі своїх чинних привілеїв.

Поділитись: