Майже половину доходів держпосадовців складають премії та матеріальна допомога — дослідження

Основна ставка, яку отримують держслужбовці—працівники центральних апаратів, складає лише 54—56% від їхнього загального доходу. Решту доходу складають матеріальні допомоги, премії, надбавки.

Про це йдеться у дослідженні «Центру економічної стратегії».

Там зазначають, що виплата різноманітних надбавок та премій залежить від рішень керівництва держслужбовців та не є прогнозованою. Водночас самі надбавки та премії не виплачують за результатами діяльності, тобто вони не мотивують держслужбовців працювати ефективніше.

Також у дослідженні виявили, що рівень оплати праці у державному секторі є неконкурентним, тобто значно нижчим, ніж у приватних компаніях.

«Аналіз показав, що рівень оплати праці в секторі центрального державного управління є значно нижчим порівняно з приватним сектором для середньої та вищої керівної ланки, але є конкурентним для рівня спеціалістів», — повідомляють у «ЦЕС».

Крім цього там вказують на невелику різницю між рівнем мінімального та максимального окладу на державній службі.

У дослідженні радять зменшити частку премій та скасувати матеріальну допомогу держслужбовцям, паралельно підвищивши їхні посадові оклади.

Раніше повідомлялось, що найвищу зарплату серед керівників державних компаній отримують керівники Укрзалізниці та Нафтогазу.