Майже за рік українці скоротили використання пластикових пакетів на 40-90% — Мінекономіки
Майже за рік після встановлення урядом мінімальних цін на пластикові пакети українці зменшили їх використання на 40—90%, залежно від виду.
Про це повідомив перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін за результатами аналізу інформації, наданої Асоціацією ритейлерів України.
«[Українці] дедалі частіше використовують біорозкладні [пакети], які не забруднюють навколишнє середовище. Зокрема, у деяких мережах супермаркетів продажі біорозкладних пакетів у 2022 році зросли в 13-15 разів», — зазначив він.
Кудін додав, що зменшення обсягів продажу пластикових пакетів відбулось в умовах зростання цін на них, що сприяло необхідним економічним гарантіям виробникам пластикових пакетів.
Водночас це стимулювало виробників до модернізації виробничих і технологічних процесів, а також розвитку виробництва біорозкладних пластикових пакетів, що привело до зростання їх продажу.
Нагадаємо, з 1 лютого 2022 року набула чинності постанова, якою уряд встановив мінімальні ціни на пластикові пакети. А з 10 грудня 2021 року в Україні заборонили безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Замість них радять використовувати біорозкладні.
Небезпека пластику для довкілля
Пластик — дешевий і дуже поширений матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду як відходи.
Мікрочастинки пластику потрапляють у воду та їжу, які їмо та п’ємо ми з вами — через морепродукти або очищену морську воду. Токсичні складники пластиків осідають у нашому організмі, а деякі мають підтверджені канцерогенні властивості.
Як розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, щороку кожен українець використовує майже 500 пластикових пакетів. Натомість серед країн ЄС цей показник становить лише 90. У ЄС на перероблення відправляють 70% пластику, а в Україні — лише 6%.
- Поділитися: