Життя

Македонія проведе референдум про зміну назви країни

22 січня, 2018 15:52
Життя/Македонія проведе референдум про зміну назви країни
Зберегти
Вигляд
У Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Так македонський прем'єр-міністр сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

У Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Так македонський прем'єр-міністр Зоран Заев сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

Як повідомляється на сайті уряду країни, рішення про зміну назви Республіки Македонії мають намір отримати шляхом референдуму, передає «Радіо Свобода».

Заев зазначив, що відповідні переговори з Грецією тривають, проте подробиці він наразі повідомити не може.

«Ви бачите, що триває прозорий процес, ми хочемо вирішити цю проблему на основі національного консенсусу, щоб рішення в підсумку було підтверджено громадянами на референдумі», — зазначив Заев.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція в зв'язку з цим блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Пов`язані новини