Політика

Макрон vs Ле Пен: зустріч антиподів – репортаж

27 квітня, 2017 20:22
Політика/Макрон vs Ле Пен: зустріч антиподів – репортаж
Зберегти
Вигляд
Порівняння двох конкурентів-антиподів Марін Ле Пен та Еманюеля Макрона — у репортажі Громадського з Франції.

Перший тур виборів президента у Франції обійшовся без інтриги. Найбільшу кількість голосів у ньому набрали саме ті кандидати, які лідирували впродовж останніх двох місяців у соціологічних опитуваннях: центрист, лідер політичного руху «Вперед!» Емманюель Макрон (близько 24%) та крайня права очільниця «Національного фронту» Марін Ле Пен (близько 22%).

З-поміж кандидатів-лідерів першого туру опинився й крайній лівий політик Жан-Люк Меланшон. За логікою класичних політичних поділів він мав би бути найбільшим антиподом до крайньої правої Ле Пен.

Втім, за даними соціологічного опитування Центру політичних досліджень CEVIPOF, третина електорату лідерки «Національного фронту» ладні були б проголосувати й за Меланшона.

Саме Емманюеля Макрона, що працював в уряді соціалістів і, зрештою, пішов самостійним політичним шляхом, вважають антиподом Марін Ле Пен. І їхні електорати перетинаються мінімально: лише 6 % тих, хто обирає Макрона, міг би проголосувати й за праворадикального кандидата.

Перший тур виборів французького президента не приніс несподіванок - переможцем очікувано став центристський кандидат Емманюель Макрон Фото: Олександр Назаров/Громадське

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означають результати першого туру виборів у Франції

Ле Пен підтримують у маленьких містечках на півдні та півночі Франції. Тут – її електоральне опертя. Проблеми з інтеграцією арабів, які іммігрували сюди в минулому столітті, занепад сільського господарства, традиціоналізм – усе це впливає на політичні преференції місцевих мешканців. Вони схвально сприймають заклики очільниці «Національного фронту» депортувати з Франції всіх потенційно небезпечних та незадокументованих мігрантів.

Втім, навіть за максимальної підтримки провінції, Ле Пен може розраховувати не більш ніж на 40% голосів у другому турі 7 травня, прогнозують соціологи.

Ключева тема програми Ле Пен – безпека. Її відчуття втрачене через теракти останніх років, переконана політик. Вона проголошує швидкий кінець Європейського Союзу та захоплюється російським президентом Володимиром Путіним. 

Макрон натомість пропагує ідею Об’єднаної Європи та виступає за санкції проти Росії. У програмі Ле Пен домінують заклики – боротися й протидіяти. У програмі її конкурента – реформувати економіку й соціальну сферу.

Наступного дня після виборів Марін Ле Пен оголосила, що залишить посаду голови партії «Національний фронт», пояснивши це бажанням повністю зосередитися на другому турі виборів. Таким чином, вона віддаляється від політичної сили, яку 58% французів, згідно з опитуваннями, вважають загрозою своїй демократії. Це скоріше варто розглядати як тактичний крок, аніж як реальний відхід з цієї посади. Де-факто Ле Пен - і далі лідерка цієї партії.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини