Мармурове море в районі Стамбула покрилося морським слизом, який руйнує місцеву екосистему

Шар слизу, який місцеві називають «морськими соплями», з грудня 2020 року поширюється в Мармуровому морі на південь від Стамбула. Через слиз страждає рибальство й екосистема — субстанція блокує надходження кисню в воду і вбиває морських мешканців.

Про це повідомили місцеві вчені, пише Reuters.

Вчені заявляють, що зміна клімату та забруднення води сприяли розповсюдженню органічної речовини, також відомої як морський слиз. Вона містить широкий спектр мікроорганізмів і може цвісти, коли стічні води, багаті поживними речовинами, надходять у морську воду.

«Доля Мармурового моря — це результат того, що зробили люди. Це результат побутових відходів та забруднення. Єдине, що потрібно зробити, це не викидати свої відходи в море. Я думаю, що природа цього не заслуговує», — заявив режисер Тахсін Джейлан, який знімає документальний фільм про вплив морського слизу.

Експерти пов’язують зростання кількості «морських соплів» із високими температурами моря, спричиненими зміною клімату, а також скидом необроблених стічних вод у море.

Через морський слиз місцеві не можуть ловити рибу, тому що сітки для вилову лопаються через важкість субстанції. Лідер стамбульського рибного кооперативу сказав, що вони не здобули навіть п'ятої частини тієї риби, яку виловили у 2020 році, цитує Insider.

Що це за морський слиз?

Це субстанція з білка, вуглеводів і мікроскопічних водоростей. Вперше цю речовину вчені помітили в Мармуровому морі у 2007 році. Зазвичай цього слизу у воді не багато й він не викликає проблем, якщо його поширення не виходить з-під контролю.

Цей слиз може руйнувати морську екосистему, оскільки містить небезпечні для морських мешканців бактерії й блокує надходження кисню. Поступово субстанція опускається на морське дно, покриває корали та знищує їх.