Поліція заблокувала вхід до метро «Університет» у Києві
Фото: Дар'я Проказа/Громадське
У центрі Києва радикали зірвали мирний марш, присвячений Міжнародному дню пам’яті трансгендерних людей, які загинули від насильства. Поліція силою відтіснила учасників маршу через загрозу сутичок. Про це Громадському повідомила учасниця акції, виконавча директорка правозахисної організації Amnesty International Оксана Покальчук.

За її словами, організатори відпочатку планували акцію на Михайлівській площі, проте перенесли її до червоного корпусу університету Шевченка через погрози з боку радикальних угруповань.

Поліція чергувала по периметру парку Шевченка та охороняла учасників маршу, проте потім наказала усім переміститися до метро «Університет» через небезпеку з боку противників мітингу, додала Покальчук.

«Дорогою до метро поліція нас не охороняла. Я особисто йшла й бачила, як за мною рухалися вже відомі мені люди з радикальних угруповань, які і раніше зривали такі заходи. Біля метро противники маршу почали кидати дуже багато димових шашок, а поліція бездіяла», — повідомила правозахисниця.

За її словами, учасники мирного маршу простояли біля метро не більше 10 хвилин, після чого поліція силою почала відтісняти їх у метро та на платформу, відтак — заблокувавши їх у середині та перекривши вхід у підземку. Водночас організаторка маршу Інна Ірискіна повідомила Громадському, що поліція «порадила» учасникам піти в метро через небезпеку.

«Мене особисто притискали сильно до входу. Радикали агресивно вимагали пустити їх всередину, частина з них прорвалась, інших поліція відтіснила», — розповіла Покальчук та додала, що не знає, чи є серед учасників мітингу постраждалі.

Загалом участь у протесті взяли не більше 100 людей. Зазначимо, що проти проведення маршу виступили організації «Катехон» і «Традиція і порядок».

Противники маршу у парку Шевченка Фото:Michael Colborne

Як повідомила кореспондентка Громадського, двом учасницям протесту невідомі розпилили перцевий газ в обличчя. Їх відправили до лікарні швидкою.

Учасники маршу біля метро «Університет»
Фото: Олена Шевченко/Facebook

Речниця поліції Києва Оксана Блищик в коментарі Громадському сказала, що поліція запобігала правопорушенням на марші, проте «інформацію про силові дії проти учасників перевірятимуть».

Охороняли порядок у районі близько 600 правоохоронців. За словами Блищик, інформацію про затриманих також перевірятимуть.

У Києві такий марш проводили вже втретє.

Нагадаємо, на початку вересня в центрі Києва напали на представників ЛГБТ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми були тут»: фотопроект про військових-ЛГБТ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile