Такий вигляд має пам'ятна табличка, яку на марсоході «Персеверанс» доправлять до поверхні Марса і залишать там на честь медичних працівників
Фото:

NASA

Марсохід Національного аерокосмічного агентства США «Персерверанс» («Perserverance», з англійської — «Наполегливість»), який має вирушити в липні 2020 року, доправить на поверхню Марса пам’ятну табличку на знак пошани медичним працівникам.

Про це повідомляє Лабораторія ракетного руху NASA.

«Ми хотіли засвідчити свою вдячність тим, хто пожертвував своїм особистим добробутом заради добра інших. Сподіваємося, що коли прийдешні покоління прибудуть до Марсу й натраплять на наш марсохід, то згадають, що там, на Землі, в 2020 році були такі люди», — зазначив заступник керівника місії NASA на Марс Мет Воллес.

Зазначається, що табличка буде зроблена з алюмінію й матиме розмір 8 на 13 сантиметрів. На ній буде зображено посох Асклепія — обвитий змією посох давньогрецького бога, якого пов’язують із медициною й зціленням.

Запуск місії NASA на Марс запланований на 20 липня 2020 року. Робота над нею почалася ще в грудні 2012 року. Вона складатиметься з доставки марсохода «Персеверанс», який висадять у марсіанському кратері Єзеро в 2021 році.

Місія має на меті дослідження астробіологічного давнього середовища на Марсі та його поверхні, геологічних процесів та історії.

Поділитись: