Засновник компанії SpaceX Ілон Маск показав збудовану нову космічну ракету Starship для тестових польотів. Ще не розроблена орбітальна версія такої ракети має полетіти на Марс, а також зробити оберт навколо Місяця та повернутися на Землю.

Показана Маском ракета — остаточний її варіант, створений для суборбітальних польотів, в яких вона зможе вертикально злітати та сідати на поверхню. Орбітальна версія ракети буде вищою та товщою.

Starship збудували на майданчику SpaceX в Техасі.

Цей проект ракети-носія раніше називався BFR (Big Falcon Rocket). Вона має дві ступені, одна з яких — власне космічний корабель, а інша — ракетний прискорювач.

Вона має замінити наявні апарати Falcon 9, Falcon Heavy та вантажний космічний корабель Dragon.

За розрахунками SpaceX, польоти ракетою Starship будуть дешевшими, адже її можна використовувати кілька разів. Крім того, за один раз вона може перевозити більше вантажу, ніж попередні вантажні кораблі — близько 100 тонн.

Згідно з планами Маска, Starship має полетіти до поверхні Марса спочатку без екіпажу, а потім з людьми на борту. Це хочуть зробити до 2023 року. Крім того, SpaceX підписала контракт для першого приватного польоту людини навколо Місяця на ракеті BFR. Власником «квитка» у космос став японський мільярдер та колекціонер Юсаку Маезава.

Поділитись: