У Барселоні протестувальники, які не погодились із рішенням Верховного суду Іспанії щодо вироку лідерам каталонських сепаратистів, заблокували аеропорт Ель-Прат.

Про це пише Reuters.

Представник аеропорту заявив, що протести можуть вплинути на деякі рейси. За інформацією AP, через протести вже скасували 67 рейсів. Також учасники протесту перекрили дороги біля аеропорту, тому пасажири пішки добиралися до летовища.

Зазначається, що правоохоронці застосували кийки та стріляли в мітингарів гумовими кулями.

У самій Барселоні протестувальники перекрили чотири головні вулиці. Вони скандували «Ми знову це зробимо». Це гасло використовують прихильники незалежності Каталонії, які хочуть провести ще один референдум.

Також у місті Жирона протестувальники перекрили рух регіональних і міжнародних потягів, зокрема до Франції.

Раніше 14 жовтня Верховний суд Іспанії визнав дев'ятьох каталонських лідерів винними в заколоті і розтраті у зв'язку з організацією референдуму про незалежність регіону у 2017 році.

Також Верховний суд видав новий міжнародний ордер на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона.

1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Поділитись: