Головний військовий прокурор Анатолій Матіос наполягає, що в армії наразі є високий рівень самогубств та відкидає заяви Міноборони, які спростовують такі твердження.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос наполягає, що в армії наразі є високий рівень самогубств та відкидає заяви Міністерства оборони, які спростовують такі твердження.

Про це Матіос написав у Facebook. 

«Про сумну брехню щодо суїцидів в армії начальника управління морально-психологічного забезпечення МОУ Грунтковського (краще б мовчав). За два місяці поточного року по два суїциди в тиждень (16 загиблих від суїциду) — ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань безпристрасні, як ніхто. Горе і сльози батьків. Більшість самогубців — зовсім юні хлопці 1995-1998 років народження», — зазначив Матіос, додавши, що «дані про самогубць не є і не можуть бути таємними».

За словами Матіоса, останнім часом військова прокуратура гостро ставить питання про крайню необхідність своєчасного виявлення посттравматичного синдрому (ПТРС) та запобіганню випадків самогубств серед учасників війни на Донбасі.

«Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС — не обліковує ніхто», — наголошує прокурор.

«Якщо не говорити про біду та нічого не робити — і далі буде маячнею «процвітати» у ЗМІ брехня генерала Грунтковського», — додав Матіос.

Раніше Матіос повідомив, що у зоні бойових дій на Донбасі щотижня у середньому вчиняли самогубство 2-3 військовослужбовці.

Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський заявив, що дані військової прокуратури про 2-3 випадки суїцидів серед військових є неправдивими

15 лютого стало відомо про загибель військовослужбовців окремої бригади морської піхоти. Їх виявили у будинку, в якому вони тимчасово проживали. Згодом у ГПУ повідомили, що загинули четверо військових і зазначили, що їх співлужбовці зізналися у скоєному.

Поділитись: