Заяви військової прокуратури по 2-3 випадки суїцидів серед військових є неправдивими.

Заяви військової прокуратури по 2-3 випадки суїцидів серед військових є неправдивими.

Про це на прес-конференції, присвяченій питанням психологічної реабілітації військових у Міністерстві оборони заявив начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, передає кореспондентка Громадського.

«Ці заяви високопосадовців, які не працюють безпосередньо з особовим складом, це піар і маніпуляція», — сказав він.

Щодо інших випадків та злочинів пов’язаних із військовими, у  Міноборони кажуть про тенденції до зменшення таких випадків.

«Станом на лютий 2018 року, порівняно з минулим 2017 роком, кількість злочинів і подій зменшилась на 41 %. Удвічі менше злочинів, пов’язаних із ухиленням від служби, на майже 50% менше випадків, пов’язаних з використанням зброї, на 16% менше випадків із вживанням наркотичних засобів», — додав Грунтковський .

Він також розповів, що кількість самогубств на такому ж рівні як і минулого року і немає тенденції до зростання.

«Звідки взяті цифри від військового прокурора я не знаю, може це вигадки. Я не можу назвати цифру, бо це інформація, яка відноситься до таємної», — наголосив Грунтковський.

На прес-конференції журналісти вимагають назвати цифри, кількість самогубств. Військові наполягають, що це обмежена інформація для внутрішнього користування.

10 лютого у Києві біля метро «Чернігівська» військовий ножем убив пересічного чоловіка на зупинці транспорту.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що вбивство вчинив молодший лейтенант 1990 року народження, який служить за контрактом у Білій Церкві.

Нагадаємо, штаб АТО повідомив про вбивство чотирьох морських піхотинців.

Генпрокуратура повідомила, що вбивство сталося «на підґрунті позастатутних відносин».

15 лютого стало відомо про загибель військовослужбовців окремої бригади морської піхоти. Їх виявили у будинку, в якому вони тимчасово проживали. Згодом у ГПУ повідомили, що загинули четверо військових і зазначили, що їх співлужбовці зізналися у скоєному.

Поділитись: