УКРАЇНА

Мати Кольченка: Я відмовляла його від намірів почати голодування, у нього дефіцит ваги

31 травня, 2018 17:05
УКРАЇНА/Мати Кольченка: Я відмовляла його від намірів почати голодування, у нього дефіцит ваги
Зберегти
Вигляд
Український політв'язень Олександр Кольченко, який оголосив про голодування у знак солідарності з кінорежисером Олегом Сенцовим, виснажений, і міг піти на цей крок через відчай.

Український політв'язень Олександр Кольченко, який оголосив про голодування у знак солідарності з кінорежисером Олегом Сенцовим, виснажений, і міг піти на цей крок через відчай.

Про це розповіла «Крим.Реалії» мати кримського політв'язня Лариса Кольченко.

За її словами, у Кольченка в російській колонії діагностували дефіцит ваги, і вона відмовляла його від намірів оголосити голодування.

«Вони (Сенцов і Кольченко, — ред.) раніше про це говорили, але він (Кольченко, — ред.) не вітав такі радикальні методи з приводу голодування. Він поважає думку Олега і написав, що дуже стурбований станом його здоров'я і готовий його підтримати у голодуванні. Може, від відчаю вони до цього прийшли: за 4 роки нічого не зрушилося з місця, і Олег вибрав такий радикальний шлях протесту», — сказала мати Кольченка.

Вона зазначила, що не вірить, що голодування може привести до бажаного результату, і Олег Сенцов, за її словами, «висунув нездійсненні вимоги».

«Хоча по всьому світу проходять акції підтримки, мені здається, на Росію це мало діє. Ми бачили, яке правосуддя там. Мені здається, не варто розраховувати на співчуття і милосердя з боку Росії», — зазначила Лариса Кольченко.

Нагадаємо, 31 травня політв'язень Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити режисера Олега Сенцова. Голодування Кольченко оголосив з 31 травня. Інших вимог, окрім звільнення Сенцова, у нього немає.

З цією вимогою Кольченко написав заяву на ім'я начальника колонії.

Сам Олег Сенцов тримає голодовку 18-й день. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини