У Запоріжжі тисячі людей вийшли на акцію за чисте повітря
Фото:

«Радіо Свобода»

У Запоріжжі 19 вересня близько півтори тисячі містян вийшли на акцію під назвою «Маю право дихати». Люди вимагають від центральних та місцевих органів влади почати поетапно знижувати викиди шкідливих речовин запорізькими підприємствами.

Про це пише «Радіо Свобода».

Мітинг провели під стінами обласної державної адміністрації. Його організували понад десять громадських організацій міста.

Активісти принесли з собою тематичні плакати з написами «#маюправодихати», «Досить нас труїти» та інші. Також учасники акції поклали на сходи адмінбудівлі мішки, які наочно демонструють, скільки шкідливих речовин вдихають городяни за рік через викиди у повітря.

У Запоріжжі тисячі людей вийшли на акцію за чисте повітря
Фото:

«Радіо Свобода»

На мітингу погодили резолюцію з вимогами до влади. Активісти вимагають ухвалити рішення про поетапне зниження викидів шкідливих речовин підприємствами у Запоріжжі до 11 жовтня, а також розробити рекомендації для населення, як поводитися під час несприятливих метеоумов, та алгоритм дій під час таких ситуацій аж до тимчасової зупинки особливо шкідливих виробництв.

Під час мітингу активісти окремо збирали підписи під зверненням до місцевих органів влади з вимогою знизити промислові викиди.

Організатори акції стверджують, що у вересні у Запоріжжі Лабораторний центр МОЗ зафіксував перевищення показників забруднення повітря. За законом, це є підставою для ухвалення рішення про поетапне зниження викидів.

«Держава не виконала закон. Ми збирали підписи до депутатів міської ради, щоб було ухвалене таке рішення, і вони нас підтримали. Мають ухвалити рішення обласні і центральні органи влади», — розповів один з організаторів акції, керівник громадської ініціативи «Запоріжжя без амброзії» Микола Ралик.

На мітинг запрошували також міського голову Володимира Буряка та голову ОДА Віталія Боговіна. Прийшов лише останній. Він переконує, що в адміністрації працюють над зменшенням викидів.

«Якщо ви не знаєте, то розповім вам, що підприємства 1-ої категорії на викиди отримують дозвіл в Міністерстві екології в Києві, а не в Запорізькій ОДА. Ми працюємо в цьому напрямку», — розповідає Боговін.

Текст резолюції мітингу, доповнений зверненнями від городян, зібраними під час мітингу, та петицією з усіма зібраними підписами організатори планують передати до обласних і міських органів влади у вівторок, 22 вересня.

Чому в Запоріжжі погана екологія?

Цьому сприяє велика кількість промислових підприємств. Багато з них використовують недосконалі та застарілі очищувальні технології. Також частина підприємств розташована посеред житлових забудов, що формує основне техногенне навантаження на довкілля міста.

Відтак у місті регулярно фіксують перевищення допустимих норм викидів шкідливих речовин у повітря. До прикладу, 15 вересня Лабораторний центр МОЗ повідомляв про перевищення концентрацій формальдегіду на одній.

Формальдегід — це подразнюючий газ, що викликає дегенеративні процеси в органах, впливає на шкіру. При роботі з ним для індивідуального захисту застосовують протигаз та захисні окуляри.

Поділитись: