Медійні та правозахисні організації вимагають від Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

Медійні та правозахисні організації вимагають від Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета.

«Ми досі не знаємо, чому вбили Павла. Не знаємо, хто був замовником, у якій країні він живе, хто був виконавцем і що стало причиною цього жахливого теракту. Теракту, оскільки вбивство журналіста завжди спрямоване не тільки проти нього самого; це ще й акт залякування — колег і суспільства в цілому. Це промовистий знак усім», — йдеться у заяві.

Звернення підписали 29 медійних та правозахисних організацій, зокрема «Детектор медіа», Центр інформації про права людини, Кримська правозахисна група, ГО «Громадське телебачення».
Також підписанти зазначили, що президент України назвав розслідування «справою честі».

І нагадали про ще один випадок вбивства журналіста в Україні — Георгія Гонгадзе.

Попри те, що президент Петро Порошенко називав розслідування вбивства «справою честі», наразі ані виконавців, ані замовників слідство не назвало. У цій справі немає жодного підозрюваного.

20 липня о 8 ранку на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького у Києві зібралися люди, щоб вшанувати пам'ять  вбитого 2 роки тому журналіста Павла Шеремета.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Безкарність породжує нові злочини»: головна редакторка «Української правди» — про справу Шеремета

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Доповідь про вбивство Шеремета: відсутність результатів і вимога міжнародного розслідування

Шеремет загинув 20 липня о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини, Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Павло Шеремет останні п’ять років жив у Києві, працював в «Українській правді», був ведучим на Радіо «Вєсті».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Журналісти «Радіо Свобода» зняли документальний фільм про Павла Шеремета

/Ольга Кириленко

Поділитись: