Медіарух «Журналісти за усвідомлений вибір» виступив проти рішення підготовчої депутатської групи про призначення представника «Опозиційної платформи — За життя» Нестора Шуфрича керівником парламентського комітету з питань свободи слова.

Меодіарух наголошує, що прізвища ключових фігур «Опозиційної платформи — За життя» пов’язані з обмеженням свободи слова, маніпуляціями громадською думкою, агресивною агітацією та проросійською пропагандою.

«Медіарух закликає новообрані партії й насамперед президентську політсилу "Слуга народу" не допустити головування в комітеті свободи слова представника ОПЗЖ, члени якої використовують підконтрольні медіа для пропаганди та маніпуляцій і брали безпосередню участь в утисках свободи слова», — йдеться у зверненні організації яка представляє провідні українські ЗМІ та медійні громадські організації.

У Медіарусі вважають, що комітет Верховної Ради з питань свободи слова має очолити авторитетний медійник, який має довіру медіаспільноти.

Нагадаємо, 27 серпня підготовча депутатська група затвердила список кандидатів на посади керівників парламентських комітетів. Нестора Шуфрича від партії «Опозиційна платформа — За життя» обрали керівником комітету з питань свободи слова.

До медіаруху «Журналісти за усвідомлений вибір» входять «UA: Перший», «Українське радіо», «Громадське радіо», ІА «Укрінформ», ІА «Інтерфакс-Україна», Liga.net, «Дзеркало тижня. Україна», «Новое Время», «Цензор.нет», «5 канал», «Український тиждень», Opinion, низка регіональних медіа, «Незалежна медійна рада», громадські організації «Детектор медіа», «Інститут масової інформації», «Інтерньюз Україна», «Центр демократії та верховенства права» та інші організації й окремі журналісти — загалом понад 70 учасників.

Поділитись: