Це скликання Верховної Ради не просто нове, але й дійсно оновлене. Майже 80% з обраних стануть депутатами вперше.

Це і тішить, і лякає одночасно. Бо лише 8 з половиною відсотків з майбутніх нардепів раніше працювали з законами — це юристи та адвокати.

Така ж кількість обраних у парламент — безробітні.

Трохи менше, а саме на 2% — працівників освіти

5 з половиною відсотків раніше працювали в місцевій владі — обласних та районних держадміністраціях. Зокрема — голова Бакалійської райради Олександр Літвінов, міськголова Дружківки Валерій Гнатенко та Покровська — Руслан Требушкін.

5% з майбутніх депутатів — працівники різних медіа та блогери.

За списком «Слуги народу» пройшов генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко. Слідом по мажоритарці «підтягнулись» і двоє журналістів цього каналу — Сергій Швець та Ольга Василевська.

Не обійшлось і без скандальних блогерів — Олександра Дубінського, який називав гасло «Слава Україні!» нацистським, противника Євромайдана Максима Бужанського та відомого своїми відео зі сварками з поліцією Олександра Куницького.

Слідом за ними — представники шоу-бізнесу: лідер «Голосу» Святослав Вакарчук, шоумен Олександр Скічко, ведучий та керівник студії «Мамахохотала» Роман Грищук, ресторатор та ексведучий програми «Ревізор» Микола Тищенко та, звісно ж, весільний фотограф із Запоріжжя Сергій Штепа, який обійшов на окрузі власника «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва.

Не менш відомі — спортсмени. Зокрема, перший український темношкірий депутат борець Жан Беленюк та легкоатлетка Ольга Саладуха.

Вибороли мандати і троє пенсіонерів. Інші депутати-новачки — приватні підприємці, бізнесмени та благодійники.

Українські парламентарі молодшають. Середній вік депутата 9-го скликання — 41 рік. Це майже на 7 з половиною років менше, ніж у попередньому скликанні. Наймолодшому депутату — Святославу Юрашу від «Слуги народу» — 23 роки.

Втім не обійшлося і без старшого покоління — трьом депутатам за 60. Серед них і «динозавр» українського парламенту Юлій Іоффе, котрий пройшов за списком «Опозиційної платформи — За життя». Він у Раді — з першого скликання, пропустив лише 4-те та 5-те.

Зростає в українському парламенті не лише кількість молоді, а й кількість депутаток. Цього разу жінок — 20%, тобто — кожна п’ята. 61 жінка пройшла по списках, ще 27 — на округах. Для порівняння: у минулому скликанні мажоритарниць було четверо. Найбільший відсоток жінок — у «Голосі» (47%) та «Європейській солідарності» (39%), найменше — в «Опозиційній платформі — За життя».

Поділитись: