Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до Європейського суду з прав людини у зв'язку з тим, що російська влада включили його в список екстремістських організацій і заборонила його діяльність.

Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до Європейського суду з прав людини у зв'язку з тим, що російська влада включили його в список екстремістських організацій і заборонила його діяльність.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал», один з представників інтересів Меджлісу в ЄСПЛ.

У скарзі до ЄСПЛ Меджліс вказав, що включення його в список екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об'єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують в зв'язку з їх політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав).

Меджліс також поскаржився, що російські суди не визнають його статусу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю 14 (заборона дискримінації).

Члени Меджлісу також стверджують, що були позбавлені права на справедливий судовий розгляд (стаття 6) та що вони не могли припустити, що їх діяльність стане порушувати анти-екстремістське законодавство (стаття 7 - покарання виключно на підставі закону).

Правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень, які до сих пір не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур. Зазначається, що незаконна влада півострова проводить обшуки в мечетях, ісламських школах та приватних будинках кримських татар.

Нагадаємо, 12 квітня 2016 року прокуратура окупованого Криму призупинила діяльність Меджлісу.

Загалом, на розгляді ЄСПЛ перебуває близько трьох тисяч окремих скарг, що мають відношення до подій в окупованому Криму і на Сході України.

Нагадаємо, напередодні в окупованому Криму біля будівлі Верховного суду затримано журналіста Тараса Ібрагімова. Разом з Ібрагімовим затримали також кримських татар Османа Аріфмова та Ізетова Різу. У затриманих вилучили паспорти та допитали в Центрі протидії екстремізму.

Раніше в окупованому Криму на території Феодосії співробітники ФСБ затримали кримського татарина Еміля Мухтеремова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримські татари продовжують жити в Криму, як більмо на оці — заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: