20 вересня в американському штаті Невада не стало великим викриттям або викраденням інопланетян, проте стало доказом того, що меми об'єднують. Цього дня відбувся той самий знаменитий «штурм Зони 51» — американської військової бази, де, як вважають прихильники конспірологічних теорій, нібито зберігають НЛО і ставлять досліди на інопланетян. Розповідаємо, як це було.

Ця подія постала з жартівливого івенту у Facebook, на який несподівано зголосилися понад два мільйони охочих.

Особливість цього «штурму» була у тому, що до останнього моменту ніхто насправді не міг передбачити, скільки людей з двох мільйонів охочих справді приїдуть. Дехто навіть пророкував маленьким містам, що неподалік «Зони 51», гуманітарну катастрофу, якщо туди заявиться хоча б 1% від учасників зустрічі. Але все обійшлося.

У підсумку до бази ВПС США люди таки приїхали, щоправда, не так багато, як планувалося. З понад 2 мільйонів підписників 一 75 людей! Саме це реальна цифра учасників ≪наймасштабнішого штурму≫ на секретну військову базу в США.

Люди з плакатами, жартами, пивом та імітуванням бігу Наруто таки не напали на секретну американську військову базу.

За даними поліції штату Лінкольн, на «штурм» приїхали близько 4 тисяч людей. Три тисячі зупинилися в місті Рейчел, де проходив фестиваль Alienstock, 250 людей жили в таборі Центру дослідження інопланетян в Хіко. Ще кілька сотень людей просто періодично під'їжджали до найближчого КПП, після якого починається територія «Зони 51».

Проте ніякого масового штурму, крові, захоплення НЛО та порятунку інопланетян від влади не відбулося. Просто близько третьої ранку 20 вересня під пункт пропуску «Зони 51» в штаті Невада збіглося менше сотні ≪мітингарів≫. 

Це були люди в костюмах, масках і з плакатами на кшталт «Збережемо інопланетян від уряду» та «Ісус був інопланетянином». На дійство приїхали з різних частин Америки, а також зі Швеції, Перу, Франції, Австралії, Польщі, Канади та Німеччини.

Учасники підійшли впритул до шлагбаума і військових — їх відділяли буквально три метри. Проте все минуло мирно, дружно та весело. Як повідомляє Reuters, правоохоронці затримали п'ятьох людей.

Шериф округу Лінкольн Керрі Лі сказав, що трьох людей затримали за підозрою в скоєнні вторгнення на територію «Зони 51». Четвертого затримали за непристойну поведінку (він вирішив попісяти біля входу), а п’ятого — за «інцидент, пов’язаний з алкоголем». 

«Вони просто тут, щоб побачити, що відбувається. Вони тут, щоб розважитися», ー сказав сержант Орландо Герра з Департаменту розслідування громадської безпеки Невади.

Перш ніж закінчити — кілька людей символічно пробіглися до військових в стилі «Наруто». Саме так планували штурмувати зону під час обговорень у соцмережі.

Авторки: Аліна Шеремета, Вікторія Бега
Поділитись: