Володимир Зеленський у штабі після оголошення результатів екзит-полів у день другого туру виборів президента України, Київ, 21 квітня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Володимир Зеленський, згідно з результатами екзит-полів, набрав у другому турі президентських виборів більше 73% голосів, його опонент Петро Порошенко — лише 25%. Громадське зібрало найцікавіші онлайн-думки про результати екзит-полів.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович висловився на підтримку поки що чинного президента Петра Порошенка:

Дякую, пане Президенте! Як історик певен — історія гідно оцінить минулих п‘ять років.

Критично, але більш завуальовано написала про результати виборів вокалістка гурту «Крихітка» Саша Кольцова:

При хрещенні зла треба зрікатись кілька разів. З незалежністю те саме. Маємо пройти не лише крізь вогонь і воду, але й через махровий популізм.

А екс-президент Грузії та екс-голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі вже традиційно підтримав Володимира Зеленського:

У Польщі влада України навмисно відмовилися відкривати дільниці і штучно створила черги в маленьких консульствах. Але, попри всі хитрощі, я дуже радий, що в Польщі, за всіми моїми даними, прийшло проголосувати в рази більше людей, ніж в першому турі. Я провів кілька великих зустрічей там, в повних залах і можу сказати, що серед українських мігрантів настрій однозначний: вони хочуть розпрощатися з десятиліттями принижень і владою, яка видавила їх з рідної країни. Ці люди дуже здібні і працьовиті, і вони підтримають електоральну революцію, яка відбудеться сьогодні в Україні.

Ще більш категоричним був депутат Верховної Ради Семен Семенченко:

Українське суспільство розірвало олігархічне угруповання мародерів Порошенка буквально на шматки. Це дійсно не тільки голоси «за». Це вирок п'ятирічній політиці корупції, брехні і торгівлі національними інтересами. Це вирок тим, хто наплював на надії мільйонів українців після Революції Гідності. Вирок співавторам Іловайська і Дебальцеве, вирок порошенкам, муженкам, свинарчукам, березенкам, кононенкам, розенблатам, семочкам, ахметовим і медведчукам.

Чимала кількість блогерів висловилась за примирення та єднання українців після виборів:

Член Ради Національного банку України Тимофій Милованов:

Багато людей святкує перемогу нового над старим, багато вважають, що настали темні часи. В американців я навчився одному — після виборів забувати про сварки і підтримувати свою нову владу і свої інституції. А в цей час готуватись до нових виборів. Ми всі українці. Найгірше, що може з нами статись — це бути роз’єднаними.

Депутат Верховної Ради Мустафа Найєм:

Ми обрали нового президента. Подобається це комусь чи ні, тепер його успіхи та падіння це і наші проблеми. Три поради, які хотілося б дати Володимиру Зеленському. Перша. Пам’ятати, що сталось із Петром Порошенком. Не перекреслювати успіхи та не робити тих самих помилок. Друга. Пам’ятати, що сталось із Петром Порошенком, і вже зараз внутрішньо сказати «Ні», а краще — послати в пішу еротичну подорож усіх, хто запропонує свою підтримку, ресурси і медіа в обмін на особливі правила та свій шматок країни. Третя. Пам’ятати, що сталось із Петром Порошенком, і посадити за стіл переговорів про новий суспільний договір не олігархів, які вже вишикувались у чергу, а ті 72,3% українців, які просто зараз готові підтримати нові починання.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулєба:

Меншість має поважати вибір більшості. Порошенко цивілізовано передає владу як відповідальний політик. Перед Зеленським відкриваються мегаможливості, але йому потрібна ціннісна і професійна команда. Справедлива європейська Україна — це досяжна ціль. Рухаємося.

Не оминули результатів екзит-полів і екс-кандидати в президенти:

Голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко:

Усі громадяни — прихильники Зеленського, Порошенка, чи жодного з них — хочуть одного й того ж: жити в мирі й безпеці, добробуті й справедливості. Хочуть, щоб країна впевнено рухалася вперед — до європейських стандартів життя, захисту прав, свобод і власності людини. От навколо цих завдань новообраному президенту і треба єднати країну. Не гаючи часу. Кредит довіри дуже високий, але й дуже обмежений у часі.

Голова Радикальної партії Олег Ляшко:

Громадяни зробили свій вибір. Що ж, це право людей. Але треба чітко розуміти, що для більшості громадян цей голос на виборах — це помста владі, яка п'ять років грабувала Україну. Думаю, багато політиків минулого усвідомлять цей болючий для них урок і його наслідки. А деякі з них — опиняться на політичному кладовищі...

Лідер «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул:

Більше 70% проголосували не просто за зміну президента. Це рейтинг не конкретного прізвища «Зеленський». Це кількість українців, які проти війни, високих тарифів, руйнування економіки. Попереду серйозна робота. Хвиля ейфорії від зміни Порошенка скоро піде.

Не лишились осторонь і росіяни:

Російський опозиціонер Олексій Навальний:

Ведучий російського телеканалу «Дождь» Тихон Дзядко:

Слідкують за виборами та взагалі за політичною ситуацію в Україні й іноземні журналісти:

Британський журналіст, автор книги «Війна у 140 символах. Як соцмедіа змінюють конфлікти у 21 столітті» Дейвід Патрікаракос:

Схоже, Україна от-от стане єдиною в історії державою, крім Ізраїлю, яка матиме президента та прем’єра єврейського походження. Чому я думав, що там — фашистська хунта?

Німецький журналіст, автор Bild.de Юліан Рьопке:

Чи можна сказати, що в Україні тепер — комедемократія (comedemocracy)?

Поділитись: