Мер міста сидить у в'язниці за звинуваченнями у зґвалтуванні. Але він продовжує працювати — і не всім це до вподоби

Мер французького міста Дравей Жорж Трон виходить із зали суду, де слухалися звинувачення в сексуальних домаганнях. Франція, 14 грудня 2017 року
Мер французького міста Дравей Жорж Трон виходить із зали суду, де слухалися звинувачення в сексуальних домаганнях. Франція, 14 грудня 2017 рокуChristophe Ena / AP

У лютому 2021 року суд визнав мера французького міста Дравей Жоржа Трона винним у зґвалтуванні й сексуальних домаганнях і засудив до п’яти років з двома роками умовно. Але він подав апеляцію і продовжує працювати, проти чого вже виступили кількадесят тисяч людей.

Про це повідомляє BBC.

Трон із 1995 року перебував на посаді мера Дравея і водночас із 1993 по 2010 рік був членом Національної асамблеї Франції, а також обіймав низку посад в уряді та бізнесі. Зокрема, до 2011 року він обіймав керівну посаду в міністерстві державної служби.

Двоє працівниць мерії Дравея у травні 2011 року заявили, що Трон у 2007-2010 роках їх домагався під приводом масажу ніг. Трон назвав звинувачення неправдою, але був змушений подати у відставку з уряду.

У лютому 2021 року суд скасував вирок нижчої інстанції, яка виправдала Трона, й визнав його винним у зґвалтуванні й сексуальних домаганнях. Чоловіка засудили до п’яти років в’язниці з двома роками умовно, а також заборонили обіймати державні посади на шість років.

І хоча Трон фізично перебуває за ґратами, той факт, що він оскаржив вирок, означає, що він вважається невинним — а отже, й далі може виконувати обов’язки мера Дравая. Зокрема, на засіданнях міської ради зачитуються заяви він імені Трона.

Політики з Дравая, з якими поспілкувалось BBC, вважають, що уряд мав би втрутитися в ситуацію. «Вважаємо, що втрата морального авторитету тут має місце, бо дії, за які його засудили, він вчинив на посаді мера», — каже Габріель Буарі-Шарле.

Але політикиня додає, що 30-тисячне населення Дравая не готове виступати проти мера. Пояснює це тим, що за 25 років перебування на посаді Трон вибудував потужну систему підтримки, в якій він має багато влади.

Попри це, в інтернеті зареєстрували петицію з вимогою відставки Трона, яку підписали не менш як 35 тисяч людей. А 11 травня група місцевих активістів влаштувала перформанс біля мерії, перевдягнувшись у курчат і звинувативши працівників у боягузтві.

Можливо, ситуація в майбутньому зміниться: як пише Le Parisien, 12 травня речник уряду Габріель Атталь заявив на пресконференції, що влада розглядає умови, за яких може відправити Жоржа Трона у відставку.