Європейська рада заслухає доповідь канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона про виконання мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Європейська рада заслухає доповідь канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона про виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це заявив глава Європейської ради Дональд Туск в листі-запрошенні главам держав і урядів ЄС на саміт Євросоюзу 28-29 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Перш ніж ми завершимо (сесію першого дня саміту — ред. ), канцлерка Меркель і президент Макрон розкажуть про здійснення мінських угод», — ідеться у листі.

Меркель і Макрон як сторони «нормандського формату» доповідають Європейській Раді кожні півроку про хід виконання мінських угод, з якими Євросоюз пов'язує подальшу долю економічних санкцій проти Росії.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Мінські угоди є продуктом «нормандського формату».

12 лютого 2015 року, в умовах ескалації сторони конфлікту за посередництва Німеччини й Франції підписали домовленості «Мінськ-2». Вони стали ще однією спробою припинити війну на Донбасі. Санкції проти Росії напряму пов'язані з повним виконанням Мінських угод.

13 червня 2018-го прем’єрка Британії виступила за посилення санкцій проти Росії.

Поділитись: