Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що не буде більше переобиратися на пост канцлера країни, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Термін її повноважень спливає у 2021 році. Це її четвертий поспіль термін на чолі німецького уряду. Попри те, що інформацію про складання повноважень Меркель розповсюдило не лише агентство Bloomberg, але і кілька німецьких ресурсів з посиланням на власні джерела, сама Меркель не оголосила цю інформацію офіційно.

Раніше Bloomberg повідомив, що Ангела Меркель піде з поста голови партії «Християнсько-демократичний союз» після того, як очолювала її близько 20 років. 

Ангела Меркель найдовше з усіх попередників очолює партію ХДС (з 2000 року). З 2005 року вона перебуває на посаді канцлерки Німеччини.

14 жовтня у німецькій федеральній землі Баварія обирали парламент. Керівна партія Баварії — Християнсько-соціальний союз, яку очолює дійсний міністр закордонних справ Горст Зеєгофер — вперше втратила абсолютну більшість з часів Другої світової війни.

Це значна поразка і для канцлерки Ангели Меркель, адже її партія «Християнсько-демократичний союз» перебуває в альянсі з ХСС. Однією з причин поразки керівної партії в Баварії було незадоволення місцевими мешканцями міграційної політики уряду Меркель, особливо такі настрої притаманні гірським районам Баварії, де у 2015 році були табори для тисяч біженців.

Також вперше до баварського ландтагу потрапила правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН), здобувши 11 %, яка є антагоністом політики Меркель щодо біженців. За даними опитування німецького телеканалу ARD у вересні 2018 діяльність ХДС/ХСС підтримують 28% німців.

Раніше повідомлялося, що рейтинг керівного блоку в черговий раз впав до рекордного мінімуму.

Згідно з опитуванням, проведеним соціологічним інститутом Emnid на замовлення газети Bild, за консервативний керівний блок, очолюваний канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, готові проголосувати 24% виборців.

У вересні повідомлялося, що права антимігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході ФРН.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Світ»: Наслідки рішення РПЦ, відставка прем’єра Вірменії та чи настає кінець епохи Меркель

Поділитись: