Канцлерка Німеччини Ангела Меркель агітувала кваліфікованих працівників з-поза меж Європейського Союзу приїжджати працювати до ФРН.

Про це канцлерка заявила у своєму відеозверненні.

«Бізнес не може бути успішним без достатньої кількості кваліфікованих працівників», — заявила вона.

Меркель додала, що «є багато компаній, які активно шукають кваліфікованих робітників».

Канцлерка уточнила, що «в іншому випадку німецьким компаніям доведеться переміщатися в інші країни».

Підставою для залучення іноземних спеціалістів став новий німецький міграційний закон, який набере чинності з 1 березня 2020 року. Депутати Бундестагу ухвалили його 7 червня 2019 року.

Як передає DW, закон передбачає спрощення працевлаштування працівників-іноземців в усіх без винятку сферах, а не лише у тих, де бракує кваліфікованої робочої сили.

Також втрачає чинність норма, за якою перед працевлаштуванням іноземця з-за меж ЄС роботодавець повинен був перевірити, чи не претендують на це робоче місце громадяни ФРН чи країн-членів ЄС.

Крім того, тим іноземцям з-за меж ЄС, котрі володіють німецькою мовою та мають відповідну кваліфікацію, дозволять прибути до ФРН з метою пошуку роботи та перебувати тут у статусі шукача роботи до шести місяців.

Утім, такі іноземці під час пошуку робочого місця не матимуть права отримувати соціальні виплати.

Нагадаємо, канцлерка Німеччини Ангела Меркель дев'ятий рік поспіль очолила рейтинг найвпливовіших жінок року за версією видання Forbes. Друге місце посіла нова очільниця Європейського центрального банку Крістін Лагард, а третє — спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі.

Поділитись: