Мер Одеси Геннадій Труханов, архів
Фото:

hromadske

У другому турі виборів міського голови Одеси перемагає чинний мер міста Геннадій Труханов.

Про це свідчить екзит-пол Київського міжнародного інституту соціології станом на 17:00.

Так, за результатами опитування одеситів на виборчих дільницях, Труханов набирає 55,1% голосів, а його суперник Микола Скорик від «Опозиційної платформи — За життя» — 42,8%.

Вірять у перемогу Труханова ще більше опитаних, ніж тих, хто за нього проголосував. Так, 63,9% виборців заявили, що найбільші шанси на перемогу має чинний мер, на Скорика поставили б лише 35,5%.

Зазначимо, що це екзит-пол станом на 17:00, а дільниці закриваються о 20:00. Водночас за 3 години такий тренд (на перемогу Труханова) навряд чи може змінитися.

Загалом соціологи опитали 1780 респондентів на 40 виборчих дільницях. Застосовувалася методика «таємного голосування». Рівень досяжності (кількість виборців, які погодилися взяти участь в опитуванні) становить 66.6%. Похибка вибірки не має перевищувати 3-4%.

Оновлено: Екзит-пол станом на 20:00 підтверджує перемогу Труханова, він набирає 56,7% голосів.

Водночас у штабі ОПЗЖ представили дані свого екзит-полу, згідно з яким Скорик випереджає Труханова, передає кореспондентка hromadske. На брифінгу тут не навели жодних даних про кількість опитаних.

На жодні запитання Скорик і група підтримки за участі кількох нардепів ОПЗЖ та місцевих представників партії не відповіли. Вони лише оголосили свого кандидата переможцем і заявили про необхідність «відстояти результат і не допустити фальсифікацій».

Одразу після брифінгу всі вони поїхали зі штабу.

Екзит-пол зі штабу ОПЗЖ
Фото:

Мар'яна П'єцух/hromadske

Місцеві вибори

У неділю, 15 листопада, відбувається другий тур виборів міських голів Луцька (Волинська область), Краматорська (Донецька область), Українки (Київська область), Одеси, Сум, Херсона та Камʼянець-Подільського (Хмельницька область).

Загалом 15 листопада в другому турі виборів могли взяти участь понад 1 млн 582 тисячі українців.

Також 15 листопада в територіальних громадах із кількістю виборців до 10 тисяч у 16 регіонах відбувається повторне голосування на виборах депутатів місцевих рад: 1 депутата міської ради, 15 депутатів до 12 селищних рад, 37 депутатів до 33 сільських рад.

У ЦВК зазначають, що результати сьогоднішнього голосування мають бути встановлені не пізніше ніж на пʼятий день від дати повторного голосування, тобто до 20 листопада включно.

Виборчий процес в Україні триватиме ще до кінця листопада. Так, на 22 листопада другий тур виборів міського голови призначений у 12 містах 10 регіонів, а саме: у Дніпрі, Нікополі (Дніпропетровська область), Словʼянську (Донецька область), Ужгороді (Закарпатська область), Бердянську (Запорізька область), Броварах (Київська область), Львові, Дрогобичі (Львівська область), Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах.

На 29 листопада призначене повторне голосування на виборах мера Чернівців.

Поділитись: