Нафтогаз звинуватив облгаз, який контролює український олігарх Дмитро Фірташ, у зриві опалювального сезону в Кривому Розі.

Облгази не тільки регулярно крадуть газ державної компанії, але й шантажують місцеві громади, зловживаючи своїм монопольним положенням.

«Коболєв і Нафтогаз нікому не закручують газ. Вентиль знаходиться під контролем облгазів», — зазначили у повідомленні Нафтогазу у Facebook.

«Пан Фірташ має достатньо газу, щоб не перекривати постачання. Як мінімум, він забезпечує сировиною Сумихімпром, але з якоїсь причини не бажає допомогти жителям Кривого Рогу. І це саме його облгаз перекрив подачу газу», — наголосили у Нафтогазі.

У компанії зазначили, що умови, на яких Нафтогаз має право продати виробникам тепла пільговий газ, встановлюють Кабмін та Верховна Рада. Так, у Нафтогазі зазначили, що понад 1000 виробників тепла по всій країні дотримуються цих умов та розпочали вчасно опалювальний сезон.

«Сусіднє КП «Криворіжтепломережа» у Кривому Розі вже отримує газ і дає тепло людям. Щодо АО «Криворізька теплоцентраль», іншої ТЕЦ у Кривому Розі, її керівництво не підготувалося до зими, не забезпечило виконання умов, щоб отримувати пільговий газ. Тому питання слід задавати туди», — заявили у Нафтогазі.

«Поки вимоги закону не виконані, Нафтогаз має рівно стільки ж підстав постачати газ цьому тепловику, скільки і сам облгаз або будь-який інший постачальник. Криворізька теплоцентраль може купити газ на ринку на довільних умовах, якщо не хоче/не може працювати з Нафтогазом на пільгових», — зазначили у компанії.

Зазначимо, що 12 листопада у Кривому Розі люди влаштували акцію під управлінням «Криворіжгазу» із вимогою включити опалення. Вони принесли під будівлю шини і підпалили їх.

«Будівля «Криворіжгазу» захоплена невідомими людьми. В заручниках утримуються співробітники підприємства, які вели з ними переговори. Компанія не може гарантувати безпечне газопостачання міста... Незаконно були відкриті засувки та запущено п’ять котелень з шести. Система газопостачання розбалансована», — заявили у компанії.

У «Криворіжгазі» заявили, що Нафтогаз відмовляється подавати газ на підприємство через борги за попередні періоди.

Поділитись: