УКРАЇНА

Мешканець Балаклії домігся виплат за збитки від вибухів на складах: Міноборони оскаржить рішення

7 лютого, 2018 20:58
УКРАЇНА/Мешканець Балаклії домігся виплат за збитки від вибухів на складах: Міноборони оскаржить рішення
Зберегти
Вигляд
Мешканець Балаклії Харківської області в суді домігся виплати компенсації за пошкоджене майно через вибухи на складах з боєприпасами. Міністерство оборони має намір оскаржити рішення.

Мешканець Балаклії Харківської області в суді домігся виплати компенсації за пошкоджене майно через вибухи на складах з боєприпасами. Міністерство оборони має намір оскаржити рішення.

Про це повідомляє MediaPort.

Позивач у справі — Андрій Усатенко заявив, що підрахував збитки від вибухів на арсеналі. У нього згоріли автомобіль і гараж, а також була пошкоджена квартира.

За його підрахунками, сума матеріальних збитків склала 318 тисяч гривень, також він вимагав від Міноборони та військової частини відшкодувати 300 тисяч за моральні збитки. Ще 100 тисяч гривень чоловік хотів витребувати зі Служби безпеки.

Відповідачі на початку розгляду справи провину заперечували. 7 лютого суд ухвалив рішення. Згідно з ним, вимоги Усатенка частково задовольнили. Тож Міноборони має виплатити йому 252 тисячі гривень. Компенсація за моральній збитки склала 10 тисяч.

«Звичайно, радий, що закінчився перший етап, і нашу правоту визнали, хоч і частково. Трохи перепочинемо і підемо далі », — сказав він.

Адвокат Усатенка додав, що дуже важливо, аби держава прийняла певний порядок відшкодування збитків, адже «цього ніхто не збирався компенсувати».

Позицію Міністерства оборони в суді представляв Микола Москов. За його словами, відомство буде подавати апеляційну скаргу.

«Адже це рішення незаконне. Суд залучив до процесу в якості відповідача військову частину, але чомусь кошти стягнув з Міноборони України. Я ще раз підкреслюю: Міноборони — це окрема юридична особа. Боєприпаси, які, можливо, стали причиною нанесення шкоди позивачеві, зберігалися саме у військовій частині, тому відповідачем повинна бути військова частина», — заявив Москов.

Своєю чергою ж Усатенко планує ще оскаржити суму моральної компенсації.

23 березня в Балаклії Харківської області близько третьої години ночі сталася пожежа, що призвела до вибухів на складі боєприпасів.

Унаслідок вибухів боєприпасів 54-річна жінка дістала важке поранення в скроню. Через місяць вона померла в лікарні. Також під завалами в Балаклії знайшли поранену жінку, а згодом виявили тіло ще однієї людини.

Унаслідок вибухів у Балаклії пошкоджено 345 будинків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тероризм чи недбалість: як в Україні розслідуються вибухи на військових складах.

Пов`язані новини