УКРАЇНА

Мешканці села під Одесою влаштували погроми в поселенні ромів

УКРАЇНА/Мешканці села під Одесою влаштували погроми в поселенні ромів
Зберегти
Вигляд
lead

Жителі села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили кілька будинків представників ромської меншини після того, як чоловік ромської національності був звинувачений у вбивстві 8-річної дівчинки.

Про це повідомляє місцевий портал izmail.net.ua.

Тіло дівчинки виявили в лісосмузі поблизу села вранці 27 серпня. Незабаром після цього був затриманий 21-річний місцевий житель — як виявилося, ромської національності.

Конфлікт між ромської діаспорою та місцевими жителями в Лощинівка існує вже давно: ромів, які оселилися в селі кілька років тому, місцеві жителі звинувачують в тому, що ті промишляють різними видами кримінального бізнесу, включаючи грабежі, торгівлю наркотиками і вимагання.

Ніяких доказів у місцевих жителів немає, але антиромскі настрої в селі і без того були досить сильними, а історія з вбивством і, можливо, зґвалтуванням 8-річної дівчинки розлютила мешканців.

Увечері 27 серпня група місцевих жителів атакувала будинки, в яких проживали ромські сім'ї. Самі господарі завчасно покинули селище.

Присутні на місці поліцейські не зуміли заспокоїти бунтарів і викликали підкріплення: з Ізмаїла в село відправився поліцейський спецназ. На щастя, до зіткнень між жителями і збройними правоохоронцями не дійшло: голові Кілійського райради Павлу Бойченко вдалося вмовити жителів Лощинівка розійтися по домівках, . На 28 серпня в селі призначений народний схід.

Пов`язані новини