Meta заблокувала понад 1000 фальшивих акаунтів, які підтримували вторгнення росії в Україну
Компанія Meta, яка володіє соціальними мережами Facebook та Instagram, відключила понад тисячу фальшивих акаунтів, які залишали численні коментарі на підтримку російського вторгнення в Україну.
Про це йдеться у звіті компанії за результатами спеціального розслідування, повідомляє «Радіо Свобода».
Під час розслідування Meta виявила спроби «заспамити» пости у соціальних мережах Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn, «ВКонтакте» та «Однокласники». Мішенями ставали політики, журналісти, актори та комерційні бренди з усього світу — всі, хто публічно засуджував російське вторгнення та підтримував Україну.
Операція мала видимий та прихований складники, йдеться у звіті Meta. Публічно в Telegram-каналі «Кібер фронт Z», в якому зараз понад 110 тисяч учасників, регулярно публікувалися заклики переходити за посиланнями на облікові записи або певні пости та залишати під ними проросійські коментарі. Тим самим займалися і фальшиві акаунти, якими таємно керує «фабрика тролів», — «ймовірно, щоб створити враження, що її краудсорсинг був ефективним».
Вивчивши активність підозрілих коментаторів, в Meta дійшли висновку, що ті працювали сім днів на тиждень «з невеликою перервою на обід». Крім того, Meta виявила «окремі випадки», коли один і той же обліковий запис публікував і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в кілька хвилин.
У компанії припустили, що це може бути спроба підірвати діяльність «фабрики тролів» зсередини.
Після закінчення розслідування Meta видалила 45 аккаунтів у Facebook і 1037 — в Instagram і продовжує блокувати їхні спроби повернутися.
Що передувало?
На початку травня уряд Великої Британії провів дослідження і з'ясував, що росія використовує «фабрику тролів» для поширення у соціальних мережах дезінформації про війну в Україні. Зокрема вони залишають неправдиві коментарі під дописами іноземних політиків.
Сліди роботи «фабрики тролів» виявили у восьми соціальних мережах, зокрема у Telegram, Twitter, Facebook та TikTok. Головна мета цієї дезінформаційної кампанії — маніпулювати міжнародною громадською думкою щодо російського вторгнення в Україну, збільшити підтримку дій росії та знайти нових прихильників російської політики.
- Поділитися: