У Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського заявили, що не виявили високого рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю над Україною.

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті обсерваторії.

«За даними спостережень мережі гідрометеорологічних організацій концентрації оксиду вуглецю в останні дні залишалися в своїх звичних параметрах. У Києві максимальні разові концентрації оксиду вуглецю на стаціонарних постах коливалися в межах 0,4-1,0 ГДК (гранично допустима концентрація), у Вінниці - 0,3-0,4 ГДК, у Харкові 0,3-0,8 ГДК, у Кропивницькому 0,6 ГДК», — йдеться в повідомленні.

У обсерваторії підтвердили, що тумани і приземні інверсії, коли утворюється затримувальний шар повітря, дійсно можуть сприяти забрудненню.

«Але за даними спостережень на мережі моніторингу гідрометслужби в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано», — резюмували метеорологи.

Раніше прем'єр Олексій Гончарук запевнив, що нічого аномального у повітрі в Україні немає.

Крім того, влада Києва запевнила, що у повітрі столиці немає жодного масштабного перевищення концентрації шкідливих речовин

Зазначимо, що протягом останнього тижня чимало мешканців Києва, які стежать за чистотою повітря в місті за допомогою спеціальних додатків і сайтів, скаржилися на перевищений рівень забруднення повітря у столиці. Водночас за даними сайту Saveecobot.com, який публікує інформацію про вміст шкідливих речовин у повітрі міст, у Києві більшість районів забарвлені жовтим (означає помірний рівень) та оранжевим (шкідливий рівень для чутливих груп), а подекуди навіть червоним кольором (шкідливий рівень).

Поділитись: