Влада Києва запевнила, що у повітрі столиці немає жодного масштабного перевищення концентрації шкідливих речовин.

Про це на брифінгу заявив Олександр Савченко, заступник начальника управління — начальник відділу природокористування та контролю управління екології та природних ресурсів.

«Це більше не задимлення, це так звана температурна інверсія, коли вдень повітря прогрівається, а вночі прохолодне повітря. За умови, що 100-відсоткова волога на 9 ранку була, то це звичайний туман. Через те, що немає достатньої кількості протягів, щоб його здувало, то ми бачимо завислі речовини неозброєним оком», — пояснив він.

Чиновник додав, що навколо Києва є пожежі, тому жителі міста частково це відчувають.

«У соцмережах розповсюджують інформацію, що у повітрі перевищено рівень CO (монооксид вуглецю) у десятки, сотні разів — у нас за інформацією центральної фізичної обсерваторії, станом на 17 жовтня по точках спостереження у Києві перевищень CO не було, крім проспекту Перемоги — там було на 3,5%. Значних перевищень у Києві немає», — зазначив Савченко.

Він наголосив, що це стандартна ситуація для цієї пори року, коли туман більш густий, шкідливі частки, які є, бо «місто живе», більш «приземлені». Також люди спалюють листя, хоча робити це заборонено, що зокрема сприяє появі неприємного запаху.

Савченко додав, що, наприклад, у порівнянні з кінцем серпня повітря у Києві чистіше.

Раніше прем'єр Олексій Гончарук запевнив, що нічого аномального у повітрі в Україні немає.

Зазначимо, що протягом останнього тижня чимало мешканців Києва, які стежать за чистотою повітря в місті за допомогою спеціальних додатків і сайтів, скаржилися на перевищений рівень забруднення повітря у столиці. Водночас за даними сайту Saveecobot.com, який публікує інформацію про вміст шкідливих речовин у повітрі міст, у Києві більшість районів забарвлені жовтим (означає помірний рівень) та оранжевим (шкідливий рівень для чутливих груп), а подекуди навіть червоним кольором (шкідливий рівень).

Поділитись: