Після 22 травня в Україні точно продовжать карантин, запроваджений у зв’язку з епідемією коронавірусу. Метро і міжміський транспорт ймовірно відкриють до середини літа.

Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі «Сніданку з 1+1» у вівторок, 12 травня.

«Сьогодні карантин діє до 22 травня. Але це не кінцева дата, його буде продовжено», — зазначив Шмигаль.

Прем’єр додав, що на нинішньому етапі важко прогнозувати, коли в країні відновлять міське та міжміське транспортне сполучення, однак він сподівається, що це вдасться зробити раніше середини літа. 

«Ми перебуваємо на піку захворюваності. Ми йдемо досить рівно останні 7-8 днів. Не збільшується щоденна кількість захворілих. Але ми все ще не мали жодного дня, коли кількість тих, хто одужав, перевищувала або була рівною кількості хворих. Цей етап дуже важливий. Переломний», — зазначив Шмигаль.

«Метро і міжміський транспорт — це дуже важливе питання. Допоки ми не пройшли цей пік, то уявіть, як два мільйони людей кожного дня збираються у вагонах — доволі близький контакт. Метро і міжміський транспорт може стати великим каталізатором поширення захворювання» — наголосив він.

Зазначимо, Україна, як і планувалось, виходитиме з карантину в 5 етапів. Транспорт має відновити роботу лише на 3-му етапі. Однак дат початку цих етапів наразі немає, все залежить від епідемічної ситуації в країні.

Загалом в Україні з початку епідемії вже підтвердили 16 023 випадків інфікування коронавірусом. 3 них 3 373 пацієнти вже одужали від коронавірусного захворювання, а 425 — померли від ускладнень.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: