Тендерний комітет Агентства з розшуку та управління активами (АРМА) обрав переможцем конкурсу на управління колишньою резиденцією екс-президента України Віктора Януковича фірму «Скомпані», яка з часу заснування не здійснювала реальної господарської діяльності і не управляла до цього іншими об’єктами, як повідомляла в своїй презентації на конкурсі.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях» «АРМАгеддон для «Межигір'я».

Так, згідно з податковими фінансовими звітами «Скомпані» у 2015-2017 роках не отримувала жодних доходів, а у 2018-му її дохід склав 112 тисяч грн. Однак, ці гроші компанія не заробила прямою бізнес-діяльністю: трохи більше 40 тисяч вона взяла в кредит, а ще 51,5 тисяч – це гроші власників, які вони вклали в статутний капітал компанії.

Фінансовий консультант «Скомпані» Руслан Зарум’янюк обіцяв уточнити ці дані в бухгалтера компанії — і повідомити журналістам, чому в фінзвітності компанії відсутні доходи, попри її заяви про активну роботу на ринку нерухомості.

Крім того, компанія називає як попередній досвід управління нерухомістю участь в аукціонах на управління об’єктами «Укрпошти». Водночас, в «Укрпошті» повідомили, що така компанія ніколи не брала участі в аукціонах на управління майном держпідприємства.

​Також у своїх презентаційних матеріалах «Скомпані» вказала низку партнерів, які будуть залучені до управління «Межигір’ям», серед яких український шеф-кухар Євген Клопотенко, благодійна ярмарка «Кураж базар», фонд «Життєлюб» та інші. Журанілсти з’ясували, що жодних офіційних домовленостей між ними та «Скомпані» не існує.

Нагадаємо, 29 травня тендерний комітет АРМА проголосував за обрання управителем резиденції «Межигір’я» компанію «Скомпані», яка брала участь у відповідному конкурсі.

Того ж дня на сторінці резиденції була розміщена інформація, що парк не працює «з метою запобігання рейдерського захоплення, уникнення провокацій та забезпечення безпеки на території парку».

Конкурс з обрання управителя колишньої резиденції Віктора Януковича «Межигір’я» неодноразово продовжували.

Минулого разу на конкурс подалися лише два суб’єкти: ТОВ «Атлант Девелоп» і нинішній управитель території — громадська організація «Національний парк «Межигір’я».

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію «Межигір’я» в управління АРМА.

30 листопада 2017 року резиденція екс-президента «Межигір’я» перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір’я у приватну власність.

У липні 2018 року повідомлялось, що частину нерухомого майна з резиденції «Межигір’я» президента-утікача Януковича передали у власність держави. Також у державну власність перейшло 100% статутного капіталу товариства «Танталіт», яке володіло «Межигір’ям».

Поділитись: