«Ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть»: Путін — про ворогів, убивства в Керчі та Україну

Президент Росії Володимир Путін 18 жовтня взяв участь у 15—му засіданні дискусійного клубу «Валдай» у Сочі. Клуб вважають інструментом «м’якої сили» Росії, а до участі залучають не лише російських, але й міжнародних експертів у галузі міжнародних відносин.
Тема дискусії, на якій виступив Путін, — «Росія: програма на XXI століття». Голова РФ традиційно не добирав слів. Громадське зібрало десять найнеоднозначніших його цитат.
«Результат глобалізації»: про трагедію в Керчі
«Це результат глобалізації, як не дивно. У соцмережах й інтернеті створені цілі спільноти. Усе почалося з відомих трагічних подій у школах США. Молодь з нестійкою психікою створює собі лжегероїв. Це означає, що ми всі загалом погано реагуємо на умови у світі, що змінюється. Не створюємо потрібного, цікавого й корисного контенту для молоді. Вони хапають сурогат героїзму. Це призводить до подібних трагедій».
«Не тому, що ми прийшли і захапали»: про Крим
«Крим наш. Наш не тому, що ми прийшли й захапали. Ми ж усі тут демократи. Що таке демократія? Влада народу, яка перевіряється референдумами. Люди в Криму прийшли й проголосували. У Косово не було референдуму».
«Нікого не напружуємо»: про напругу в міжнародних справах
«Такий жарт є, старий, з бородою. Може, хтось не знає, буде цікаво. Звучить він так. Питання: «Як ви розслабляєтеся?» Відповідь: «Я не напружуюся». Те ж стосується й напруги в міжнародних справах. Ми не напружуємо нікого, ми не створюємо жодних проблем».
«Краще там, ніж тут»: про російських військових у Сирії
«Хвилюватися за наших бійців ліпше на території Сирії, ніж хвилюватися за наших бійців на території Росії. Ліпше боротися з ними там, ніж тут».
«Шкідливо для всіх»: про антиросійську риторику
«Комусь здалося, що дуже зручний інструмент вирішення внутрішньополітичних проблем — це розігрування антиросійської карти. Це шкідливо для всіх. Сподіваюся, це колись мине. Станеться це після виборів у Конгрес чи ні? Я поки не знаю, але може бути. Або це станеться у 2020 році, коли відбудуться чергові вибори президента Сполучених Штатів, тоді йому не потрібно буде постійно озиратися на тих, хто спекулює на антиросійській риториці».

«Торгують русофобією»: про Україну
«Вони торгують русофобією та антиросійськими настроями. Більше товару не залишилося. За це їм усе прощають».
«Найбільш правильним націоналістом є я»: про націоналізм
«Націоналісти, вони про що весь час говорять, що випинають, чим хизуються? Вони кажуть, що найкращі захисники інтересів того чи іншого народу, тієї чи іншої нації. А Російська Федерація, Росія від початку, з перших своїх кроків складалася як багатонаціональна держава. А якщо ми будемо випинати печерний націоналізм уперед, поливати брудом представників інших етносів, ми розвалимо країну, в чому не зацікавлений російський народ. А я хочу, щоб Росія збереглася зокрема в інтересах російського народу. У цьому сенсі я й сказав, що найправильнішим, справжнім націоналістом — і найефективнішим — є я. Але це не печерний націоналізм, безглуздий і придуркуватий, який веде до розвалу нашої держави — ось у чому різниця».
«Феномен Росії»: про пенсійну реформу
«Знаєте, в чому феномен Росії? У нас люди розумні. Їм не подобається, але вони розуміють, що держава повинна це зробити».
«Схильність віддати життя за батьківщину»: про те, яких конфліктів боїться Росія
«Ми взагалі нічого не боїмося. Країна з такою територією, з такою системою оборони, з таким населенням, готовим відстоювати свою незалежність, свій суверенітет. Далеко не скрізь, не в усіх країнах така схильність громадян життя своє віддати за батьківщину. З цим ніхто нічого не може вдіяти, і це вселяє впевненість, що ми можемо відчувати себе спокійно».
«Потрапимо до раю»: про наслідки ядерного удару по Росії
«Агресор повинен знати, що відплата неминуча, що він буде знищений. Ми жертви агресії, ми як мученики потрапимо до раю. А вони просто здохнуть. Тому що навіть покаятися не встигнуть».
Авторка: Ліза Сивець
- Поділитися: