Світ / Сусідні країни

«Ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть»: Путін — про ворогів, убивства в Керчі та Україну

Світ/Сусідні країни/«Ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть»: Путін — про ворогів, убивства в Керчі та Україну
Зберегти
Вигляд
lead
Президент Росії Володимир Путін 18 жовтня взяв участь у 15-му засіданні дискусійного клубу «Валдай» у Сочі. Клуб вважають інструментом «м’якої сили» Росії, а до участі залучають не лише російських, але й міжнародних експертів у галузі міжнародних відносин.

Тема дискусії, на якій виступив Путін, — «Росія: програма на XXI століття». Голова РФ традиційно не добирав слів. Громадське зібрало десять найнеоднозначніших його цитат.

«Результат глобалізації»: про трагедію в Керчі

«Це результат глобалізації, як не дивно. У соцмережах й інтернеті створені цілі спільноти. Усе почалося з відомих трагічних подій у школах США. Молодь з нестійкою психікою створює собі лжегероїв. Це означає, що ми всі загалом погано реагуємо на умови у світі, що змінюється. Не створюємо потрібного, цікавого й корисного контенту для молоді. Вони хапають сурогат героїзму. Це призводить до подібних трагедій».

«Не тому, що ми прийшли і захапали»: про Крим

«Крим наш. Наш не тому, що ми прийшли й захапали. Ми ж усі тут демократи. Що таке демократія? Влада народу, яка перевіряється референдумами. Люди в Криму прийшли й проголосували. У Косово не було референдуму».

«Нікого не напружуємо»: про напругу в міжнародних справах

«Такий жарт є, старий, з бородою. Може, хтось не знає, буде цікаво. Звучить він так. Питання: «Як ви розслабляєтеся?» Відповідь: «Я не напружуюся». Те ж стосується й напруги в міжнародних справах. Ми не напружуємо нікого, ми не створюємо жодних проблем».

«Краще там, ніж тут»: про російських військових у Сирії

«Хвилюватися за наших бійців ліпше на території Сирії, ніж хвилюватися за наших бійців на території Росії. Ліпше боротися з ними там, ніж тут».

«Шкідливо для всіх»: про антиросійську риторику

«Комусь здалося, що дуже зручний інструмент вирішення внутрішньополітичних проблем — це розігрування антиросійської карти. Це шкідливо для всіх. Сподіваюся, це колись мине. Станеться це після виборів у Конгрес чи ні? Я поки не знаю, але може бути. Або це станеться у 2020 році, коли відбудуться чергові вибори президента Сполучених Штатів, тоді йому не потрібно буде постійно озиратися на тих, хто спекулює на антиросійській риториці».

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) під час засідання дискусійного клубу «Валдай», Сочі, Росія, 18 жовтня 2018 року   
ALEXEI DRUZHININ/KREMLIN POOL

«Торгують русофобією»: про Україну

«Вони торгують русофобією та антиросійськими настроями. Більше товару не залишилося. За це їм усе прощають».

«Найбільш правильним націоналістом є я»: про націоналізм

«Націоналісти, вони про що весь час говорять, що випинають, чим хизуються? Вони кажуть, що найкращі захисники інтересів того чи іншого народу, тієї чи іншої нації. А Російська Федерація, Росія від початку, з перших своїх кроків складалася як багатонаціональна держава. А якщо ми будемо випинати печерний націоналізм уперед, поливати брудом представників інших етносів, ми розвалимо країну, в чому не зацікавлений російський народ. А я хочу, щоб Росія збереглася зокрема в інтересах російського народу. У цьому сенсі я й сказав, що найправильнішим, справжнім націоналістом — і найефективнішим — є я. Але це не печерний націоналізм, безглуздий і придуркуватий, який веде до розвалу нашої держави — ось у чому різниця».

«Феномен Росії»: про пенсійну реформу

«Знаєте, в чому феномен Росії? У нас люди розумні. Їм не подобається, але вони розуміють, що держава повинна це зробити».

«Схильність віддати життя за батьківщину»: про те, яких конфліктів боїться Росія

«Ми взагалі нічого не боїмося. Країна з такою територією, з такою системою оборони, з таким населенням, готовим відстоювати свою незалежність, свій суверенітет. Далеко не скрізь, не в усіх країнах така схильність громадян життя своє віддати за батьківщину. З цим ніхто нічого не може вдіяти, і це вселяє впевненість, що ми можемо відчувати себе спокійно».

«Потрапимо до раю»: про наслідки ядерного удару по Росії

«Агресор повинен знати, що відплата неминуча, що він буде знищений. Ми жертви агресії, ми як мученики потрапимо до раю. А вони просто здохнуть. Тому що навіть покаятися не встигнуть».

Авторка: Ліза Сивець
Більше про:
# Путін
# Росія
Пов`язані новини