ENRU

М'янма залишилася без гуманітарної допомоги ООН через військовий конфлікт

Тисячі жителів М'янми залишилися без гуманітарної допомоги у вигляді їжі, води та медицини, які опинилися у центрі кривавої військової кампанії.

Про це повідомляє The Guardian.

В ООН повідомили виданню, що постачання призупинено через небезпеку та обмеження уряду на пересування у деяких місцевостях, які заважають розподіляти допомогу.

«ООН перебуває у тісному контакті з владою, щоб забезпечити якнайшвидше поновлення гуманітарних операцій», — сказано в повідомленні. Допомога була доставлена ​​в інші частини штату Ракхайн.

Співробітники Агентства ООН з питань біженців (УВКБ), Фонду Організації Об'єднаних Націй в області народонаселення (ЮНФПА) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) не проводили жодних гуманітарних операцій на півночі штату більш ніж тиждень.

Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) заявила, що вона також має призупинити розподіл допомоги в інших частинах держави, залишивши чверть мільйона людей без регулярного доступу до їжі.

Шістнадцять основних неурядових організацій, включаючи Oxfam та Save the Children, також скаржилися на те, що уряд обмежив доступ до зони конфлікту.

Гуманітарні організації «глибоко стурбовані долею тисяч людей, постраждалих від тривалого насильства» у північній частині Ракхайну, повідомив П'єр Перон, представник Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП) у М'янмі.

На півночі Ракхайну мусульмани-рохінджа зазнали гонінь з боку буддистського уряду та більшості населення. 25 серпня озброєні бойовики напали на блокпости правоохоронців, після цього військові розгорнули операцію у відповідь.

За даними ООН, загинули понад 400 людей. Ще 70 тисяч мусульман-рохінджа були вимушені втекти до Бангладеш.

Директор представництва правозахисної організації Human Right Watch в країнах Азії Фелім Кайн опублікував супутниковий знімок, на якому видно близько 700 спалених будинків у поселенні мусульман-рохінджа у Ракхайні.

The Guardian зазначає, що біженці зі штату розповіли про «масові вбивства» під час нападу військових на їхні поселення.

«Через милі від кордону видно густий чорний дим, що йде з невеликих поселень, оточених зеленими полями», — пише видання.

Уряд звинувачує повстанців у спаленні власних будинків та у вбивстві буддистів та індусів, стверджують деякі жителі.

Попри те, що рохінджа зазнавали пригнічення понад сто років, нещодавня ескалація становить небезпеку, оскільки викликає появу нових груп бойовиків, таких, як Армія порятунку Аракан-Рохінджа.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram