Фото:

Xbox

Компанія Microsoft купила холдинг ZeniMax Media, який є материнською компанією видавця відеоігор Bethesda Softworks. Сума угоди склала 7,5 млрд доларів — вона є найбільшою в історії ігрової індустрії.

Про угоду повідомили в офіційному блозі Xbox — серії ігрових консолей, яка належить Microsoft.

Під контролем технологічного гіганта, заснованого Біллом Гейтсом, тепер будуть студії Bethesda Game Studios (розробляє серії ігор The Elder Scrolls, Fallout, Starfield), id Software (Doom, Quake), Arkane (Dishonored, Prey, Deathloop), MachineGames (Wolfenstein) і Tango Gameworks (The Evil Within і Ghostwire Tokyo).

Офіційно про суму угоди не повідомляють, але, як пише The Verge, вона становить 7,57 млрд доларів. Такого в історії індустрії відеоігор ще не було.

У Microsoft поки не уточнюють, чи стануть ігри Bethesda Softworks ексклюзивами на Xbox та PC або ж і надалі будуть доступні на інших платформах, зокрема на консолях PlayStation.

Навіщо Microsoft ця угода?

Скоріш за все, щоб перемогти у негласному змаганні із Sony і її PlayStation. Нині Xbox сильно програє через відсутність ексклюзивних та успішних ігор для своїх консолей. Ймовірно, купівлею Bethesda з її вже культовими The Elder Scrolls, Fallout, Doom, а також багатьма іншими успішними іграми, компанія спробує наздогнати Sony. Відтак, хоч і офіційних заяв поки немає, варто очікувати, що ці ігри стануть ексклюзивами для Xbox.

Також варто зазначити, що всі нові ігри Bethesda виходитимуть відразу в сервісі Xbox Game Pass, що стане ще однією серйозною перевагою Xbox над PlayStation, навіть якщо вони не будуть ексклюзивами.

Нові консолі

Оголошення про угоду з'явилося перед стартом попередніх замовлень ігрових консолей нового покоління від Microsoft. Надійдуть у продаж вони 10 листопада.

Поділитись: