ENRU

Міграційний закон Трампа про нові правила в’їзду в США набув чинності

В США почали діяти нові правила в'їзду для громадян Сирії, Судану, Сомалі, Лівії, Ірану і Ємену.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Нова версія імміграційного указу президента Дональда Трампа передбачає 90-денну заборону на в'їзд для жителів шести країн, якщо вони не мають близьких сімейних або ділових зв'язків у США.

Крім того, згідно з указом, на 120 днів обмежується в'їзд до країни для біженців.

Тепер для отримання візи громадяни цих країн повинні будуть підтвердити «близькі сімейні або ділові зв'язки» у США.

Водночас, до списку близьких родичів не внесені бабусі, дідусі, племінники, дядьки, тітки, двоюрідні брати і сестри.

Цей факт викликав хвилю невдоволення. Зокрема, влада штату Гаваї закликала федеральний суд роз'яснити принципи складання списку. За словами генпрокурора штату, визначення «близькі сімейні зв'язки» занадто вузьке і може позбавити багатьох можливості відвідати США.

Прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс наголосила, що «ці закони дозволять федеральному уряду в партнерстві з місцевою владою виявляти та знешкоджувати... небезпечних людей».

Перша версія указу була підписана Трампом в кінці січня, проте федеральний суд призупинив його дію. У ній була передбачена безстрокова заборона для громадян Сирії — тепер цей пункт виключено.

Адміністрація спробувала оскаржити заборону в апеляційному суді, однак отримала відмову. У підсумку, американський президент почав роботу над оновленою версією указу про мігрантів і 6 березня підписав його. 

За словами представників адміністрації, станом на вечір 28 червня, за 2017 фіскальний рік в США в'їхали 49 009 біженців.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram