Мікрочастинки пластику частіше виявляють у питній воді, але наразі немає доказів, що він становить небезпеку для здоров’я людини.

Частини пластику проходять через організм людини, але не поглинаються ним, йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Однак такі висновки базуються на «обмеженій інформації». У ВООЗ зазначили, що питання потребує подальших досліджень того, як пластик поширюється в навколишньому середовищі та впливає на здоров’я людей.

Згідно зі звітом, найменш загрозливий — великий мікропластик, оскільки він проходить через організм людини. Менші частини можуть проходити через стінки травного тракту й застрягати там, але навряд чи будуть накопичуватися у небезпечній кількості.

У ВООЗ рекомендують постачальникам питної води зосередитися на відомих ризиках забруднення. В організації запевнили, що правильне очищування стічних вод від вмісту фекалій, хімічних речових і бактерій видалятиме понад 90% мікропластику.

Експерти зазначили, що нагальна проблема — це забруднення пластиком. Вони радять скоротити його використання, віддавати на перероблювання й використовувати альтернативні матеріали.

Поділитись: