Мільйони доларів, сто шекелів і посвідчення розвідника: як затримували брата судді Вовка і що буде далі

6 квітня по обіді детективи Національного антикорупційного бюро затримали адвоката Юрія Зонтова. Його викрили на отриманні 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. Це була б буденна історія для України, от тільки Зонтов — це прізвище голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка до його одруження. Детективи затримали рідного брата скандального судді.
Що сталося, чи буде чергова підозра голові суду, і до чого тут Служба зовнішньої розвідки — у матеріалі hromadske.
Що трапилося?
Як повідомили hromadske співрозмовники в антикорупційних органах, до НАБУ звернувся представник приватної компанії з заявою про злочин. За його словами, двоє адвокатів пообіцяли за 100 тисяч доларів вирішити через голову ОАСК питання про задоволення позову компанії, який розглядав інший суддя цього суду.
Засідання за позовом мало відбутися вже 7 квітня, тому гроші передавали 6 квітня, напередодні суду. Втім, уже по обіді працівники НАБУ затримали одного з адвокатів. Ним виявився Юрій Зонтов, рідний брат голови ОАСК Павла Вовка. У НАБУ підкреслили, що затримали його в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України — тобто під час вчинення правопорушення. Другого адвоката теж затримали, але пізніше.
Під час обшуків, як розповіли hromadske джерела в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), у Зонтова знайшли значну частину з цих 100 тисяч доларів. Крім того, в офісі адвоката виявили велику кількість готівки: загалом 3,7 мільйона доларів, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч гривень і 100 шекелів.
Також, за словами наших співрозмовників у НАБУ і САП, брат Вовка мав посвідчення Служби зовнішньої розвідки. Як стверджує журналіст Юрій Бутусов, Зонтов обіймає там посаду заступника начальника одного з управлінь.
Паралельно обшуки відбувалися й у самому приміщенні суду. Проте, як нам повідомив представник НАБУ, їх не допустили до кабінету судді, тож довелося застосувати спецзасоби для проникнення.
В самому ОАСК ці слідчі дії назвали «влаштуванням безладу», а також повідомили про пошкодження пропускної системи суду. Там підкреслюють, що обшуки були проведені з порушенням.
Що ж із затриманими зараз?
Наразі про підозру повідомили обом адвокатам. Документи підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова.
Запобіжні заходи фігурантам обере Вищий антикорупційний суд протягом найближчих трьох діб.
Чи отримає підозру суддя Вовк?
Офіційно про затримання або обшуки в голови Окружного адмінсуду Києва Вовка не повідомляли. Єдине, що сказали в НАБУ — затримані адвокати намагалися вирішити питання з суддею ОАСК саме через голову суду.
Однак, як стверджують джерела в НАБУ і САП, грошей у приміщенні суду не знайшли. Тож наразі про підозру Вовку правоохоронці нічого не говорять. Доказів його причетності немає, а підозри адвокатам висунули лише в підбурюванні до дачі хабаря.
Що про це каже сам Вовк?
Павло Вовк уже двічі прокоментував цю історію. Він вважає дії детективів спробою «захопити суд», черговим «піаром» і заявляє, що йому не терпиться почути цю «фантастичну історію».
Проте вдруге керівник ОАСК уже більш стримано прокоментував цю подію — мовляв, шкодує про затримання брата.
Що ще відомо НАБУ про брата Вовка?
Раніше в НАБУ припускали, що брат Вовка допомагав у збагаченні керівника ОАСК. Детективи відпрацьовували версію про те, що родичі голови ОАСК купляли в банку цінні папери, потім продавали їх за завищенною вартістю фізичній особі, а та, своєю чергою, перепродавала їх назад банку за первісною ціною.
Кожна з таких банківських операцій між трьома особами могла тривати менш як хвилину, але, за версією НАБУ, вони призвели до отримання родичами голови суду прибутку в розмірі майже 15 мільйонів гривень.
Автор: Олег Новіков
- Поділитися: