Мінагрополітики відкинуло звинувачення у бік свого високопосадовця щодо зловживання понад 62 млн грн

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький
Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас ВисоцькийFacebook / Міністерство аграрної політики та продовольства України

Міністерство аграрної політики та продовольства заперечує, що заступник міністра Тарас Висоцький завдав збитків державі на понад 62 мільйони гривень при закупівлі макаронів як гуманітарної допомоги.

Про це свідчить заява відомства.

Міністерство зазначає, що вартість макаронних виробів станом на березень-травень 2022 року варіювалась від 33,65 грн до 36,89 грн. Однак слідство не враховує, що Державна служба статистики за період березня-травня 2022 року надавала ціни за 500 г, а здійснювалась закупівля 1 кг, тому ціна становила понад 72 грн за кг. Це виключає збитки, йдеться у заяві.

«Очевидно, що зазначена важлива арифметична помилка має бути слідством врахована та виправлена», — кажуть у відомстві.

Мінагрополітики заявляє, щоне є стороноюдоговору, тобто не є розпорядником коштів на закупівлю товарів, а отже погодження рахунків на оплату було «технічною процедурою». Також стверджується, що міністерство та Висоцький не брали участі у відборі підприємств.

У заяві зазначають, що Висоцький «особисто звертав увагу ОВА на укладання угод за максимально нижчими цінами». Це підтверджують листування, які перебувають у володінні НАБУ, додає міністерство.

«Прямого порушення жодної норми щодо виду товару, його сорту, його нестачі поставленого або виробника (іноземного або вітчизняного) слідством не встановлено», — кажуть у відомстві.

Окрім того, міністерство заявляє, що слідство не враховує «неготовність окремих продавців», які нібито готові були продавати за нижчими цінами, здійснити доставлення товарів у встановлені 2 дні. Так, «Сільпо», за даними відомства, встановлювало термін до 45 днів. Окрім того, деякі продавці вимагали 100 % передоплати, коли передбачалось лише 30 % авансу.

«Очевидно потрібно пригадати ситуацію, в якій всі ми перебували в березні 2022 року, і наскільки важливими були швидкість ухвалення рішень, оперативність доставлення харчів. Ситуація змінювалася кожного дня, загроза окупації ворогом була найреальнішою за всю історію існування держави. І питання, в тому числі з забезпеченням продуктами харчування, мали вирішуватися день в день, а не через тиждень, а тим більше через 45 днів», — наголошують у Мінагрополітики.

Детальніше про справу

Правоохоронці викрили зловживання на 62,5 мільйона гривень під час закупівель гуманітарної допомоги. Підозри оголосили заступнику міністра агрополітики та ексзаступнику міністра економіки.

Розслідування стосується двох схем закупівель продуктів через фірми-посередниці в польського та турецького виробників за завищеними цінами.

Підозри оголосили за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 3 до 6 років позбавлення волі.