Мінагрополітики: Є проблеми з постачанням палива до України через блокування кордонів
У Мінагрополітики вже помітили проблеми з постачанням палива до України через блокування пунктів пропуску на кордоні, яке влаштували польські протестувальники.
Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в етері телемаратону.
За його словами, через те, що на польському кордоні перетин українських вантажівок заблокований, це зменшує рівень експорту. Водночас Україна має можливість використовувати свої залізничні шляхи, чорноморські та дунайські порти.
«Ми дуже задоволені роботою нашого власного "зернового коридору" з одеських портів. Нам вдається врівноважувати цю ситуацію, на кордоні вона є критичною нині. А втім, ми вже бачимо проблеми з таким важливим постачанням, як паливо, до України», — зазначив Дмитрасевич.
Ситуація на кордоні
Станом на 9 ранку 24 листопада тривало блокування трьох напрямків на кордоні з Польщею: «Ягодин», «Рава-Руська» та «Краківець». Там, за інформацією польських прикордонників, у бік України в черзі перебувають 2300 вантажівок.
Водночас на кордоні зі Словаччиною рух вантажівок розблокований.
Чому страйкують польські перевізники?
Причиною стала «надмірна конкуренція» після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.
У травні польські автоперевізники також страйкували, заблокувавши під’їзні шляхи до Дорогуська. Вони вимагали повернути для українських перевізників видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, а також застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.
- Поділитися: