Міндовкілля: Хімічні показники води у Дніпрі в нормі, в Інгульці та Дніпро-Бузькому лимані — незначна каламутність

Хімічні показники води в річці Дніпро в межах норми: вмісту нафтопродуктів там не виявлено. Однак у річці Інгулець та Дніпро—Бузькому лимані спостерігається незначна каламутність.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Водночас за результатами проведеного напередодні дослідження вміст розчинного кисню у воді річки Дніпро продовжує збільшуватись і становить від 3,52 міліграма на кубічний дециметр до 6,23 мг/дм3 залежно від точки забору, при нормі 4,00 мг/дм3.

У річці Інгулець та Дніпро-Бузькому лимані перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин не зафіксовано.

Також фахівці Держекоінспекції виявили місця загибелі риби біля села Лисогірка Запорізької області.

Своєю чергою в Міністерстві охорони здоров’я України наголошують, що вода у криницях та каптажах на територіях, затоплених унаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС, є небезпечною.

У відомстві пояснюють, що ґрунт зі збудниками кишкових інфекцій, фекалії тварин і людей, добрива (наприклад, азотні) та інші забруднення могли потрапити в ці джерела води.

Шкода довкіллю від підриву греблі Каховської ГЕС

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що підрив греблі Каховської ГЕС — це найбільший акт екоциду, який росія вчинила з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

За словами міністра, у результаті підриву до річки Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн мастила з ризиком подальшого витоку ще більшого обсягу.

Під загрозою знищення опинилися 333 види тварин і рослин, які мають різний природоохоронний статус, та 25 типів оселищ.

Стрілець наголосив, що деякі екосистеми Україна може втратити назавжди. Зокрема, у нацпарках «Нижньодніпровський», «Великий Луг», «Кам’янська Січ», «Білобережжя Святослава».

Наприклад, нацпарк «Нижньодніпровський» охоплює понад 80 тисяч гектарів природоохоронних земель із рідкісними видами біорізноманіття. Тут є Рамсарські угіддя, а також території, що входять до Смарагдової мережі Європи, тобто визнані найбільш цінними та охороняються європейським законодавством.

Наразі в Міндовкілля документують збитки, завдані підривом. Актуальна інформація доступна на офіційному сайті «ЕкоЗагроза».