Через підрив Каховської ГЕС загинуло 149 червонокнижних тритонів

Унаслідок підриву росіянами греблі Каховської гідроелектростанції загинуло 149 тритонів, які занесені до Червоної книги України. Із дніпровськими водами їх винесло на узбережжя Чорного моря. Вдалося врятувати 55 тварин.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Тритонів на узбережжі виявили працівники національного природного парку «Тузловські лимани».
Як пояснили в Міндовкілля, тритони не живуть у солоній воді. Тому живих тварин відвезли до Дунайського біосферного заповідника, де їх випустили на різних ділянках річки.
«Дорогу “вимушені переселенці” перенесли успішно. За оцінками фахівців, вони мають добре адаптуватись у дунайських водах», — додали у відомстві.
Шкода довкіллю від підриву греблі Каховської ГЕС
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що підрив греблі Каховської ГЕС — це найбільший акт екоциду, який росія вчинила з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
За словами міністра, в результаті підриву до річки Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн мастила з ризиком подальшого витоку ще більшого обсягу.
Під загрозою знищення опинилися 333 види тварин і рослин, які мають різний природоохоронний статус, та 25 типів оселищ.
Стрілець наголосив, що деякі екосистеми Україна може втратити назавжди. Зокрема, у нацпарках «Нижньодніпровський», «Великий Луг», «Кам’янська Січ», «Білобережжя Святослава».
Наприклад, нацпарк «Нижньодніпровський» охоплює понад 80 тисяч гектарів природоохоронних земель із рідкісними видами біорізноманіття. Тут є Рамсарські угіддя, а також території, що входять до Смарагдової мережі Європи, тобто визнані найбільш цінними та охороняються європейським законодавством.
Наразі в Міндовкілля документують збитки, завдані підривом. Актуальна інформація доступна на офіційному сайті «ЕкоЗагроза».
- Поділитися: