Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов спростував інформацію про те, що в уряді планують запровадити 12-годинний робочий день для українців та скоротити терміни лікарняних відпусток.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Ми не маємо намірів порушувати підписані стандарти, навпаки, захищаємо фундаментальні права робітників. Тому я хочу наголосити, що чутки про обов’язковий 12-ти годинний робочий день, скорочення терміну лікарняних, можливість звільнення вагітних та працівників у декреті — неправдиві», — повідомив Милованов.

За словами міністра, такі чутки виникли після того, як уряд презентував зміни до трудового законодавства, які, серед іншого, мають спростити роботодавцям процес звільнення працівників та мотивувати їх створювати нові робочі місця.

Також міністр зазначив, що запропоновані урядом зміни мають узаконити в Україні дистанційну форму працевлаштування та роботу з гнучким графіком.

2 вересня президент Володимир Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників. Зокрема у чинному кодексі досі існує норма від 1918 року про шкідливі види праці, яку запровадив Володимир Ленін.

Поділитись: