У Трудовому кодексі України існує норма, запроваджена у 1918 році Володимиром Леніним, про видачу молока за шкідливі умови праці.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

«В Україні — сучасній, європейській країні 21 століття — досі діє норма запроваджена у 1918 році Володимиром Леніним! Це радянська норма «молоко за шкідливі умови праці». Вона бере свій початок з особливого декрету Леніна, яким він зобов'язав видавати молоко голодуючим робітникам одного з заводів. Через рік така норма стала діяти в багатьох промислових підприємствах для підтримки фізичних сил працівників», — повідомив Милованов.

За його словами користь такої норми щодо підтримки молоком працівників, які працюють у шкідливих умовах праці є сумнівною.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільненн працівників.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: