Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов запропонував перезапустити роботу Ради Національного банку та зробити її політично незалежною, мотивованою та фінансово спроможною.

Про це Милованов написав у Facebook.

Зазначимо, що Рада Нацбанку — це орган, якому підзвітний НБУ. Сам Милованов, до обрання на посаду в уряді, був членом Ради НБУ.

«На жаль, на мою думку, Рада НБУ не виконує свого мандату. Наприклад, нікому невідома позиція Ради НБУ по ситуації з ПриватБанком. Також, невідомо, що Рада НБУ думає про курс чи рівень відсоткової ставки. Так, Рада формально виконує задачі, покладені на неї законом. Пише звіти, оцінює правління. Але Рада ніколи не стала справжнім органом якому довіряє суспільство і якого дослуховуються політики, експерти, та міжнародні партнери», — заявив Милованов.

Він зазначив, що наразі існує залежність між рівнем зарплати членів Ради Нацбанку та керівництва НБУ. Ця залежність, на думку Милованова, не дозволяє залучити до ради Нацбанку професіоналів високого рівня. Також Рада Нацбанку не має достатньо великого бюджету.

«Наприклад, наглядова рада НАК Нафтогаз має достатньо ресурсів щоб найняти собі незалежну консалтингову компанію високого рівня, яка буде давати незалежну оцінку діям правління НАК Нафтогаз. А Рада НБУ такої можливості немає. Моя пропозиція була б надати Раді НБУ бюджет, яким вона може розпоряджатись незалежно від правління», — повідомив Милованов.

3 вересня Милованова звільнили з посади члена Ради Нацбанку через призначення на посаду міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

25 вересня Рада Нацбанку провела зустріч з місією МВФ, під час якої обговорювали умови кредитної програми для України.

Раніше голова Ради НБУ Богдан Данилишин запропонував винести на тристоронні переговори про транзит газу з Росією питання війни на Донбасі.

Поділитись: