Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Про це повідомляє «Урядовий кур’єр».

Зокрема, розслідування почалося за скаргою асоціації українських автовиробників «Укравтопром».

Зазначається, що узбецькі виробники легкових автомобілів могли отримувати субсидії від державних органів Узбекистану та користуватись окремими пільгами від таких субсидій. Через це автомобілі з цієї країни продавались в Україні на неринкових умовах.

«Протягом 2015–2017 років відбулося значне зростання обсягів імпорту легкових автомобілів походженням з Республіки Узбекистан: в абсолютних показниках — на 760,7 %. Ціни імпорту легкових автомобілів були нижчими від цін легкових автомобілів виробництва підприємств заявника», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що з 2008 року в Узбекистані розпочалося серійне виробництво автомобілів General Motors. Зокрема, на потужностях компанії виготовляють машини марок Chevrolet.

Також 5 липня Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розпочало антидемпінгове розслідування стосовно цементу, який завозиться з Росії, Молдови та Білорусі.

Також в уряді анонсували запровадження квот на імпорт сірчаної кислотиз Росії.

Раніше парламентський комітет підтримав низку законопроектів про торговельний захист українських виробників.

Крім цього, в уряді скасували заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії та запровадили на цю групу товарів антидемпінгові мита.

Поділитись: